hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti programına silahlı saldırıya siyasilerden peş peşe tepkiler

  AK Parti programına silahlı saldırıya siyasilerden peş peşe tepkiler
  expand

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi yaralandı. Gelişmenin ardından siyasilerden peş peşe tepkiler geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları kapmasında katıldığı bir dernek toplantısında uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı. Dernek binası önünde gerçekleşen saldırıda 1 kadın yaralandı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, geniş çaplı inceleme başlatıldı. Saldırı sonrası siyasilerden kınama mesajları geldi.

  CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI YILMAZ: SORUŞTURMALAR DERHAL BAŞLATILDI

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sırada uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen menfur saldırıyı lanetliyor, insanlık dışı saldırıda yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik gerçekleştirilen bu saldırı ile ilgili soruşturmalar derhal başlatılmıştır. Suçluların en kısa sürede bulunacağına inanıyorum. Küçükçekmece Başkan Adayımız Aziz Yeniay’a, ekibine ve tüm teşkilatımıza geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

  TBMM BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ: KARDEŞLİĞİMİZE ASLA ZARAR VEREMEYECEKLER

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kurtulmuş şu ifadeleri kullandı:

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'a seçim çalışmaları esnasında düzenlenen silahlı saldırıyı kınıyorum.

  Demokrasinin en önemli göstergelerinden olan özgür seçim ortamında sıkılan her kurşun, millî iradeye karşı yapılmış bir eylemdir. Bugüne kadar demokrasimizi hedef alan hiçbir eylem amacına ulaşamadı, asla ulaşamayacak.

  Emniyet güçlerimizin bu saldırının faillerini yakalayacağına ve hukukun gereğinin yapılacağına olan inancım tamdır.

  Saldırıda ağır yaralan vatandaşımıza acil şifalar diliyorum.

  Birliğimize, kardeşliğimize asla zarar veremeyecekler.

  ADALET BAKANI TUNÇ: SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM

  Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sırada gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Saldırı ile ilgili olarak Küçükçekmece Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, saldırganların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Demokrasimize yönelik bu tür kalleş saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” ifadelerine yer verdi.

  İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA: GENİŞ ÇAPLI TAHKİKAT BAŞLATILDI

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’da AK Parti aday tanıtım toplantısına yönelik yapılan saldırı sonrasında açıklamada bulundu. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün saat 16.30 sıralarında AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Sayın Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesindeki aday tanıtım etkinliğinin olduğu yere uzun namlulu silah ve tabanca ile ateş açılmıştır. Saldırıda E.G.D adlı kadın vatandaşımız yaralanmıştır. Saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Seçim sürecine ve demokrasimize yönelik bu tür menfur saldırıları şiddetle kınıyorum” ifadelerine yer verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BAKAN GÖKTAŞ: HİÇBİR SALDIRI VE TEHDİT AMACINA ULAŞAMAYACAK

  Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay’ın seçim çalışması sırasında yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Başkan adayımıza, teşkilatımıza ve yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

  Demokrasi yarışımızı lekelemeye çalışan, ülkemizin ve milletimizin birlik, beraberlik, huzur ve güvenine kasteden hiçbir saldırı ve tehdit amacına ulaşamayacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK PARTİ İL BAŞKANI KABAKTEPE: BU TÜR SALDIRILAR BİZİ YILDIRMAYACAKTIR

  AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Küçükçekmece Adayımız ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu tür saldırılar bizleri asla yıldıramayacaktır” ifadelerini kullandı.
  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum da yaptığı açıklamada, saldırıyı lanetlediğini belirterek, "Hepimize geçmiş olsun. Demokrasimize yönelik bu tehditler bizi asla ve asla yolumuzdan döndüremeyecek" dedi.

  ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI URALOĞLU: DOĞRU BLDİĞİMİZ DEMOKRASİ YOLUNDAN ALIKOYAMAYACAKALR

  Bakan Uraloğlu şu ifadeleri kullandı:

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Sn. @yeniay_aziz’ın seçim çalışmaları sırasında aday tanıtım etkinliğine gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Eski Türkiye’ye özlem duyanlar şunu unutmamalı ki; bu saldırılar bizleri doğru bildiğimiz demokrasi yolundan alıkoyamayacak!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow