hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başbakan Binali Yıldırım'dan 'şortlu kadına saldırı' yorumu

  Başbakan Binali Yıldırımdan şortlu kadına saldırı yorumu
  expand

  Ayşegül Terzi'nin şort giydiği için otobüste saldırıya uğramasıyla ilgili bir tepki de Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Saldırganın normal bir adam olduğunu düşünmediğini söyleyen Yıldırım "Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın..." dedi. Yıldırım saldırganın önce serbest bırakılıp ardından tutuklanmasını adalet sistemindeki sıkıntı olarak değerlendirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başbakan Binali Yıldırım Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a konuştu. Binali Yıldırım'ın cevap verdiği sorulardan biri de şort giydiği için bir kadına tekme atılmasıydı. 

  Ayşegül Terzi konuştu: 'Serbest kaldıktan sonra gülen suratı hep aklımda'

  İşte Başbakan’ın konuyla ilgili söyledikleri:

  O adamın yaptığı normal insanın yapacağı iş değil

  Normal biri değil: Ben onun normal bir adam olduğunu düşünmüyorum. Normal biri değil. Çünkü normal bir insanın yapacağı bir iş değil yaptığı. Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın... Bu adamın geçmiş kayıtlarına bakılırsa bir tıbbi sorunu olduğu çıkacaktır. Hal ve hareketlerinde de bir gariplik var. Gülüyor mülüyor.

  Tekmeci saldırgan Abdullah Çakıroğlu'nun ifadesi ortaya çıktı

  Adalette sıkıntı: Gözaltına alındı, serbest bırakıldı, sonra tutuklandı. Bizim adalet sistemimizde de bir sıkıntı var. İşe kitabi bakılıyor, işin toplumsal tarafı nedir, toplumdaki karşılığı nedir düşünülmüyor. Kanuna göre birisine fiili bir saldırıda bulunmanın durumu nedir, ona bakılıyor. Sonra düzeltiyorsunuz ama düzeltme hasarı ortadan kaldırmıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yaşam tarzı kaygısı: Türkiye’de yaşam tarzıyla ilgili kaygılar, bir sıralama yapsanız 15. sırada gelir. Türkiye gerçekliğiyle alakası yok. CHP’nin yegâne sermayesiydi bu ama bitti. İnsanların önceliği terör, ekonomi, işsizlik, gelir dağılımı sorunu...

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow