Son Dakika

Berberler açık mı, kuaförler çalışıyor mu? Güzellik salonları ne zaman açılacak?

A A

22.03.2020 - 15:41 Son Güncelleme:

Spor, sağlık, kültür sanat, eğitim ve ekonomi alanında peş peşe corona virüsü tedbirleri alınmaya devam ediyor. Bireylerin bir arada bulunabilecekleri her alan için tedbirler aşama aşama artırılıyor. Peki, berberler açık mı, güzellik salonları ve kuaförler çalışıyor mu?

Berberler açık mı, kuaförler çalışıyor mu? Güzellik salonları ne zaman açılacak?

Berberler, kuaförler ve güzellik salonları ile ilgili alınan tedbir kararı da 21 Mart itibariyle yayınlandı. Corona virüsü vaka ve can kaybı sayısının artması nedeniyle bu alanlarda da önlemler alan yetkililer virüs yayılmasını engellemek amacıyla berberler, kuaförler ve güzellik salonlarını geçici süre ile kapattı.

BERBERLER AÇIK MI?

Virüsün olası yayılımının önüne geçmek amacıyla geçici süre ile kapatma kararı alınan kurumlar arasında berberler de bulunuyor. Buna göre ikinci bir açıklamaya kadar berberler, kuaförler ve güzellik salonları da kapalı olacak.

SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Daha önceden alınan kararlarda ise kafeler, düğün salonları, eğlence merkezleri, tiyatrolar ve daha birçok kurum geçici süreliğine kapatılmıştı. 21 Mart’ta uygulamaya alınan bir diğer karar ise yemek yerlerinin ve restoranların paket servis ve gel-al sistemine geçişi oldu. Buna göre dışarıdan yemek yiyecek kişiler paket servis ya da gel-al sistemi ile alışveriş yapabilecekler ve gidecekleri mekanda oturamayacaklar.

Öte yandan sokağa çıkma yasağı kararları ile ilgili de bir gelişme yaşandı ve 65 yaş üzeri vatandaşlar ile kronik hastalıkları bulunan kişilere sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ…