Beşiktaş'ta içki içenlere saldıranlar serbest bırakıldı

Beşiktaş'ta içki içenlere saldıranlar serbest bırakıldı

Beşiktaş'ta içki içenlere saldıranlar serbest bırakıldı

Beşiktaş'ta geçen hafta içki içtikleri gerekçesiyle aralarında turistlerin de bulunduğu gruba saldıran 3 kişi yakalandı. Olayın yaşandığı yerde garson ve büfe işletmecisi olarak çalıştıkları anlaşılan üç kişi serbest bırakıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Beşiktaş'ta Alaybeyi Sokak'taki bir barda 9 T emmuz'da aralarında turistlerin de bulunduğu bir grup, "Sahurda içki içip gürültü yapıyorsunuz" diyen iki kişinin saldırısına uğramış, 3 kişi yaralanmıştı. Saldırganlar eğlenen grubun üzerine sandalyeleri fırlatmış ve döner bıçaklarıyla tehdit etmişti. Hastaneye kaldırılan yaralılar ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edilmişlerdi. Saldırıya tanık olan bir gazetecinin aktarımıyla Bianet'in haberleştirdiği olay, kamuoyuna yansımış ve büyük tepki toplamıştı. Polisin bu olay üzerine başlattığı incelemede saldırganların kim olduğu tespit edildi.

Beşiktaş'ta içki içenlere saldırı

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgedeki kameralardan ve çevrede yaptıkları soruşturmanın ardından saldırganların da olayın yaşandığı barın yakınında garson ve büfeci olarak çalıştıklarını tespit etti. Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın'ın haberine göre, olayla ilgili gözaltına alınan G.Ç., E.Ç. ve V.A., emniyetteki ifadelerinde, ”Gruptakiler bağırarak içki içiyorlardı. Oruç zamanı yaptıklarının doğru olmadığını, alkol almamaları gerektiğini söyledik. Biz uyarınca içlerinden biri ‘Başlarım sizin orucunuza’ dedi. Bazıları da donunu indirdi” dedi.

Savcılık, saldırganların serbest bırakılmasına, dosyalarının da savcılığa gönderilmesine karar verdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu, Efkan Âlâ'ya ateş püskürdü