Bordo Bereliler ve dağ komando birlikleri Burseya Dağı'nda

Bordo Bereliler ve dağ komando birlikleri Burseya Dağı'nda

TSK tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'deki stratejik öneme sahip Burseya Dağı'ndaki teröristlere ait noktalar tekrar ateş altına alındı. Burseya Dağı'nda Bordo Bereliler, MAK timleri ve Tunceli Dağ Komando birlikleri operasyon başlattı.

Zeytin Dalı Harekatı’nın ilk gününde bir bölümünde kontrol sağlanan Afrin’deki stratejik öneme sahip Burseya Dağı’nda PYD-YPG/PKK noktaları yeniden ateş altına alındı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle birkaç gündür ilerlemenin durduğu Burseya Dağı’nda Bordo Bereliler, Muharebe Arama Kurtama (MAK) ve Tunceli Dağ Komando birlikleri teröristlerin bulunduğu noktalara operasyon başlattı.


CNN TÜRK Burseya Dağı'ndaki güvenlik noktalarını görüntüledi


Azez tarafı kontrol altında


Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre ÖSO güçleriyle birlikte başlatılan operasyonda, Burseya Dağı’nın Azez tarafına bakan tüm bölümünün kontrolünün sağlandığı, teröristlerin de Burseya Dağı’nın Afrin’e bakan yamaçlarına geri çekildiği öğrenildi. Teröristlerin Burseya Dağı’na kurduğu 7 kule de Türk Askeri Birliği’nin hedefi olurken, savaş uçaklarının bombardımanı ve topçu atışından sonra teröristlerin bu kulelerden bazılarını ise boşalttığı belirlendi. 


TSK'dan açıklama: '2 asker şehit oldu, 11 asker yaralandı'


Tank ve zırhlı araç sevk edildi


Azez’den Burseya Dağı’na geçilen bölgede ise Türkiye tarafından eğitilen ve şuan bölgede yerel polis olarak görev yapan ekipler, elleri tetikte görev alıyor. Burseya Dağı’na açılan kapı olan Marin köyünde ise askeri hareketlilik dikkat çekerken, çok sayıda tank ve zırhlı araçların da bölgeye sevk edildiği görüldü. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS