hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün kabine toplantısı var mı? 10 Ocak 2024 kabine toplantısı olacak mı?

  Bugün kabine toplantısı var mı 10 Ocak 2024 kabine toplantısı olacak mı
  expand

  Memur ve emeklinin gözü kabine toplantısı sonrasında yapılacak refah payı ve yeni maaş açıklamasında olacak. Peki, bugün kabine toplantısı var mı? Emeklinin ve memurun yapılacak açıklamaları merakla beklediği kabine toplantısı 10 Ocak’ta olacak mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz günlerde açıklanan aralık ayı enflasyonunun ardından memur ve emeklinin enflasyon farkı ortaya çıkmıştı. Ancak refah payı için gözler gelecek resmi açıklamalara çevrilmişti. Hem memur maaşlarında hem de emekli maaşlarında enflasyon farkının üzerine refah payı eklenmesi bekleniyor. Bu eklemenin yapılmasıyla birlikte de maaşlar kesinleşecek. Olası açıklamalar içinse gözler kabine toplantısında olacak.

  BUGÜN KABİNE TOPLANTISI VAR MI?

  10 Ocak 2024 Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı programı bulunmuyor. Bu nedenle bugün kabine toplantısı gerçekleştirilmeyecek. Toplantının ne zaman yapılacağı ise henüz açıklanmadı.

  6 AYLIK ENFLASYON FARKI NE KADARDI?

  2024 yılında bir emeklinin alacağı en düşük maaş enflasyon farkıyla birlikte netleşti. Ancak hükümet bu oranın üzerine artış gerçekleştirebilecek. Enflasyon açıklaması sonrası refah payı hariç SSK ve Bağ-Kur emekli zammı da belli oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 37,57 zamma hak kazandı. Memur ve memur emeklileri de yüzde 15'lik sözleşme zammı dahil yüzde 49,25 enflasyon farkı alacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow