Corona virüsü ilacı var mı, covid-19 aşısı bulundu mu? Son dakika koronavirüs haberleri

Corona virüsü ilacı var mı, covid-19 aşısı bulundu mu? Son dakika koronavirüs haberleri

Corona virüsü ilacı var mı, covid-19 aşısı bulundu mu? Son dakika koronavirüs haberleri

Koronavirüs aşısı için çalışmalar devam ederken bazı ülkeler aşı testlerine başladı. Geçtiğimiz günlerde Çin Ankara Büyükelçiliği ise hafif seyreden hastalar için covid-19 ilacı tavsiyesinde bulundu. Peki, corona virüsü aşısı bulundu mu, süreçte son dakika gelişmeleri neler?

Dünya genelinde vaka sayısının 300 bini aştığı corona virüsü farklı ülkelerde can almaya devam ediyor. Virüsün yol açtığı can kaybını önlemek adına birçok ülke aşı çalışmalarına çoktan başladı. Bazı ülkelerde ise geliştirilen formüller için test süreci işliyor. Peki, covid-19 aşısı bulunabildi mi ve virüs için ilaç tavsiyesinde bulunan Çin Ankara Büyükelçiliği hangi ilacın adını verdi?

SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

ÇİN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN FAVİPİRAPİR AÇIKLAMASI

Favipiravir” isimli ilacın COVID19’un iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği ifade edene Çin Ankara Büyükelçiliği önlemli bir tavsiyede bulundu. 2014’ten beri Japon eczanelerinde bulunan ilacın etkinliğini Çin Ulusal Biyoteknoloji Merkezi Başkanı Zhang Xinmin salı günü yaptığı toplantıda anlattı.

COVİD-19 AŞISI BULUNDU MU?

Aşı çalışmaları tüm dünyada devam ederken ABD ilk testlere kısa süre önce başladı. Yine virüsün sıfır noktası olan Çin’de de pazartesi günü test denemelerinin başlaması için onay geldi. Özellikle Almanya, ABD ve Çin’de çalışmalar devam ederken henüz kanıtlanmış bir aşı bulunmuyor. Testlerin olumlu sonuç vermesi halinde aşılar için üretime geçilecek.

CORONA VİRÜSÜ TEDAVİSİ NASIL YAPILIYOR?