Corona virüsü kaç günde ortaya çıkar, ölümcül virüs ne zaman biter?

Corona virüsü kaç günde ortaya çıkar, ölümcül virüs ne zaman biter?

Corona virüsü kaç günde ortaya çıkar, ölümcül virüs ne zaman biter?

Covid-19 belirtileri ortaya çıkan olası vakalar “corona virüsü belirtileri kaç günde ortaya çıkar?” sorusuna yanıt arıyor. Hem uzmanlar hem de Sağlık Bakanlığı yetkilileri koronavirüs ile ilgili bilgileri aktarmayı sürdürüyor. Peki, corona virüsü ne zaman biter, uzmanlar neler söylüyor?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Corona virüsü Çin ve İtalya başta olmak üzere dünya genelinde can almaya devam ediyor. Virüsün yayılımını engellemek amacıyla birçok alanda çeşitli önlemler alınsa da tehlikeli süreçte olası vakalar belirtilerle ilgili soru işaretlerini gidermek için çeşitli kurumlardan bilgiler alabiliyorlar. İlk etapta covid-19 belirtilerinin neler olduğunun bilinmesi büyük önem taşıyor.

CORONA VİRÜSÜ TÜM BELİRTİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

CORONA VİRÜSÜ KAÇ GÜNDE ORTAYA ÇIKAR?

Ölümcül sonuçlar ortaya çıkarabilen virüsün en sık görülen belirtileri arasında olan kuru öksürük ve ateş genellikle 2 ile 4 gün arasında ortaya çıkmış oluyor. Ancak hastanın dayanıklılık yapısına bağlı olarak bu belirtiler 8 ile 10 güne kadar uzayabiliyor. Yine hastalığın 14 gün içerisinde herhangi bir belirti vermemesi ise bu riski minimum seviyeye indirmiş oluyor. Bu nedenle yurt dışı seyahatlerinden dönen kişilerin 14 gün boyunca kendilerini izole etmeleri ve karantina altında tutmaları isteniyor.

5 YOLCU HASTANEYE SEVK EDİLDİ

CORONA VİRÜSÜ NE ZAMAN BİTER?

Virüsün sıcak havalarda etkisini azaltması nedeniyle yaz aylarında yayılımının daha az görüleceği söylenebilir ancak bu durumun yazın virüsün tamamen sona ereceği anlamına gelmez. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı tarafından alınan tedbirlere her anlamda uyulması gerekiyor.

İSTANBUL'DA ÖNLEMLER ARTIYOR