Dedikodu dehşeti! İntihar, cinayet, kundaklama...

Dedikodu dehşeti! İntihar, cinayet, kundaklama...

İstanbul Avcılar'da 15 yaşında bir kız intihara teşebbüs etti. Kızın ağabeyi kız kardeşinin intihar etmesine neden olduğunu düşündüğü gençle tartışırken öldürüldü. Cinayetten sonra şüphelinin evi kundaklanarak yakılmak istendi. Bütün bunlara bir dedikodunun neden olduğu öne sürüldü.

Avcılar'da 15 yaşındaki kız kardeşinin intihara teşebbüsünden sorumlu tuttuğu kişiye hesap sormaya giden Murat Yolcu (24) tabancayla sırtından vurularak öldürüldü. Olayı gerçekleştirdiği öğrenilen Volkan B. polis tarafından yakalandı. Şüpheli "Kız kardeşinin intihara teşebbüsünden beni ve erkek kardeşimi sorumlu tutarak bize saldırdı. Kendimizi korumaya çalıştık" dediği öğrenildi. Öte yandan cinayetten sonra şüpheli Volkan B.'nin Avcılar'da bulunan evi kundaklanarak yakılmak istendi. Polis yeni olaylara karşı bölgede önlem aldı.


Avcılar, Yenikent mahallesinde önceki gün meydana gelen olayda Murat Yolcu, yolda tartıştığı bir kişi tarafından tabancayla vuruldu. Çevreden yetişenler tarafından hastaneye kaldırılan Murat Yolcu, hayatını kaybetti. Cinayet Büro Amirliği ekipleri olaydan sonra yaptıkları soruşturmada olayın bir dedikodu yüzünden yaşanan kavganın ardından meydana geldiğini tespit etti. Olayın şüphelisi olduğu öğrenilen Volkan B. polis tarafından yakalandı.


Olayın sebebi dedikodu


Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturmada olayın faili Volkan B.'nin, erkek kardeşi ile ölen Murat Yolcu'nun kız kardeşinin arkadaşlıklarıyla ilgili dedikodu yayıldığı öğrenildi. Bu dedikodun yalan olduğunun iki aile üyeleri arasında yaşanan görüşme trafiği sonunda ortaya çıktığı, ancak durumdan çok fazla etkilenen 15 yaşındaki kızın intihara teşebbüs ettiği belirlendi. Hastanede hayata döndürülen 15 yaşındaki kızın ağabeyi Murat Yolcu'nun ise kız kardeşinin durumundan etkilenerek hesap sormak için Volkan B. ve erkek kardeşinin yanına gittiği bu sırada çıkan kavgada öldürüldüğü belirlendi.


Şüphelinin yaşadığı ev kundaklandı


Öte yandan cinayet olayından sonra şüpheli Volkan B. ve ailesinin yaşadığı ev kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklanarak yakılmak istendi. Büyümeden söndürülen yangının ardından polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.


Poliste yapılan sorgusunda şüpheli Volkan B.'nin "Bizimle kavga etmeye geldi. Bizi hiç dinlemedi. Kendimizi korumak isterken olay meydana geldiği " dediği belirtildi. Zanlı işlemlerinin bitmesinin ardından adliyeye sevk edildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS