hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DGS üniversite kayıtları ne zaman? 2021 DGS elektronik kayıt (e-kayıt) tarihleri

  DGS üniversite kayıtları ne zaman 2021 DGS elektronik kayıt (e-kayıt) tarihleri
  expand

  DGS yerleştirme sonuçları açıklaması sonrası kayıt hakkı elde eden öğrenciler “DGS kayıtları ne zaman?” sorusuna yanıt arıyor. ÖSYM sonuç açıklamasında adayların elektronik kayıt tarihleri ile üniversite kayıt tarihlerini paylaştı. İşte 2021 DGS e kayıt ve üniversite kayıt tarihleri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçları ile ilgili merakla beklenen açıklama ÖSYM’den geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 14 Eylül 2021 Salı günü sonuçları erişime açtı. Sonuçların açıklanmasının ardından da adaylar kayıt işlemleri için araştırmalara başladı.

  DGS KAYITLARI NE ZAMAN? ELEKTRONİK KAYIT VE ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ

  ÖSYM açıklamasında “ Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

  E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden  17-22 Eylül 2021 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

  Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.” İfadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Buna göre e kayıtlar 17-22 Eylül arasında, bireysel kayıt işlemleri ise 17-24 Eylül arasında yapılacak.

  DGS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow