hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erzincan'da madendeki toprak kayması! Bakan Yerlikaya ve Bayraktar'dan açıklama

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Alparslan Bayraktar Erzincan'da toprak kaymasının yaşandığı bölgede açıklamada bulundu Bakan Yerlikaya "Yapılan tüm değerlendirmelerde aradığımız arkadaşlar 5'inin bir konteyner içinde yer aldığı, 3'ün bir araç içinde yer aldığı, diğer şoför kardeşimizin de kamyon içinde farklı bir bölgede olduğu değerlendiriliyor." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklaması şu şekilde;

  Şu an itibariyle bölgede AFAD, TSK, arama kurtarma, JAK madenciler, sivil toplum kuruluşlarından oluşan toplam 1700 personel görev yapıyor. İnsan kaynakları ve personel açısından hiçbir ihtiyacımız yok.

  Yapılan tüm değerlendirmelerde aradığımız arkadaşlar 5'inin bir konteyner içinde yer aldığı, 3'ün bir araç içinde yer aldığı, diğer şoför kardeşimizin de kamyon içinde farklı bir bölgede olduğu değerlendiriliyor. Metal dedektörle tarama yapılıyor. 

  Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Alparslan Bayraktar'ın açıklaması şu şekilde;

  Kazaya ne sebep verdi, araştırmamız sürüyor. Bölgeden ölçüm ve numuneler alınıyor. Endişe edilecek bir şey olmadığın kamuoyu ile bir kez daha paylaşmak istiyoruz çok yakından takip ediyoruz. Birinci önceliğimiz vatandaşlarımız oradan çıkarabilmek. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Erzincanda madendeki toprak kayması Bakan Yerlikaya ve Bayraktardan açıklama

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow