FETÖ'nün eski askeri imamı: 'Cumhurbaşkanına suikast yapmak isteyeceklerdir'

FETÖ'nün eski askeri imamı: 'Cumhurbaşkanına suikast yapmak isteyeceklerdir'

FETÖ itirafçısı eski "askeri imamı" Hüseyin Sarıçiçek, 7 Şubat 2012'de cemaatin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İstanbul'da gireceği ameliyatta öldürmeyi planladığını ileri sürdü. Sarıçiçek , "TSK'dan atılanların oranı henüz yüzde 10 civarında. Yeni bir kalkışma yapabilirler mi? Net birşey söyleyemem ama birinci öncelikleri suikast. Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast yapmak isteyeceklerdir" dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) eski "askeri imam"larından Hüseyin Sarıçiçek, Anadolu Ajansı'na konuştu ve askeri öğrencilerle ilişkilerine dair detayları anlattı. Örgütten 17-25 Aralık sonrasında ayrılarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi ve belgeler sunan ve itiraflarda bulunan Sarıçiçek, 13 yaşındayken vaaz verdiği camide Fetullah Gülen'le tanıştığını ve cemaat içinde çeşitli görevlerde bulunduğunu söyledi.


Başbakan Binali Yıldırım'dan idam açıklaması


Cemaatte son olarak "askeri imam" olarak gerek askeri liselere öğrenci hazırlamak gerekse Kara Harp Okulunda bu öğrencilerin takiplerini yapmakla görevlendirildiğini itiraf eden Sarıçiçek, en mahrem görevlerde cemaatin en üst düzeydeki isimlerinin yanında yer aldığını anlattı. Sarıçiçek, çok önemli konulara şahitlik ettiğini belirterek, 7 Şubat 2012 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da gireceği ameliyatta öldürülmesinin planlandığını Necdet İçel'e ait Torbalı'daki çiftlikte öğrendiğini söyledi.


Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimler hakkında soruşturma izni


"TSK'dan atılan FETÖ üyesi oranı yüzde 10"


Elindeki 200 saatlik ses kaydı, yüzlerce belgeyi 2014 sonunda İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'ya teslim eden Sarıçiçek, FETÖ'nün askeri okullardaki yapılanmasına ilişkin de bilgi verdi. Sarıçiçek, örgüt yapısına uygun öğrencilerin küçük yaşta tespit edildiğini ve askeri okullar için yetiştirildiğini ifade etti. Öğrencilere sınav sorularının önceden verildiğini anlatan Sarıçiçek, "Biz askeri öğrencilere ilk önce istihbaratı öğretirdik, ayrıca izlenip izlenmediğini anlamaları için de karşı istihbaratı. Tehlike henüz geçmedi. TSK'dan atılan FETÖ üyelerinin oranı henüz yüzde 10 civarında. Yeni bir kalkışma yapabilirler mi? Net birşey söyleyemem ama birinci öncelikleri suikast. Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast yapmak isteyeceklerdir. Birkaç yerde bomba patlatmak isteyecekler" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS