Günay: "29 Şubat dört yılda bir geliyor; 28 Şubat dört mevsim"

Günay: "29 Şubat dört yılda bir geliyor; 28 Şubat dört mevsim"

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "28 Şubat, bir daha olmayacak, demişlerdi. 29 Şubat dört yılda bir geliyor; 28 Şubat dört mevsim!” dedi.

Günay, ülkede yaşananları sosyal medya üzerinden eleştirdi. Günay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesi’nin gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verdiği kararla ilgili 'Karara uymuyorum, saygı da duymuyorum' şeklindeki sözlerini sosyal medya üzerinden değerlendirdi.


Günay, Erdoğan'ın sözlerini “Yargıyı, hele Anayasa Mahkemesi’ni siyasi husumetle yıpratmaya kalkmak ülkeye yarar getirmez. Hukukun siyasallaştırıldığı yerde barış, huzur, güven olmaz. AYM'nin hukuk devletini koruması milletin birliği için son umuttur. Ülkenin tepesinde 'tarafsız' bir kurum kalmadığı için bölünüyoruz. Şimdi, AYM kararına karşı çıkan Sayın Cumhurbaşkanı, kendi getirdiği anayasal düzenlemeden mi şikayet etmiş oluyor?” diye eleştirdi.


AK Partili yetkililerin 'Bir daha 28 Şubat olmayacak' yönündeki açıklamalarını hatırlatan Günay, “28 Şubat, bir daha olmayacak, demişlerdi! 29 Şubat dört yılda bir geliyor; 28 Şubat dört mevsim!” ifadelerini kullandı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS