Haberler... Sözleşmeliye kadro ne zaman gelecek? Son dakika sözleşmeliye kadro müjdesi

Haberler... Sözleşmeliye kadro ne zaman gelecek? Son dakika sözleşmeliye kadro müjdesi

Haberler... Sözleşmeliye kadro ne zaman gelecek Son dakika sözleşmeliye kadro müjdesi
expand

Kadro bekleyen sözleşmeliye müjdeli haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi. Çalışmalardaki son durumu aktaran Bakan Bilgin tarihe ilişkin önemli ifadelere yer verdi. Pek, sözleşmeliye kadro ne zaman gelecek? İşte Bakan Bilgin’in son dakika açıklaması…

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Kadroya alınmak isteyen sözleşmeli personeli yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Kadro meselesiyle ilgili son dakika açıklaması Bakan Bilgin’den geldi.

SÖZLEŞMELİYE KADRO NE ZAMAN GELECEK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sözleşmeli kadro ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, mevsimlik işçilere ve taşerona kadro verilmesinin gündemlerinde olduğunu belirterek “bitirmek üzerindeyiz. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna yansır.” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mevsimlik işçilere ve taşerona kadro konusunun sorulması üzerine de cevap veren Bakan Bilgin, “Gündemde tabii. Sözleşmelilere ilişkin çalışmayı bitirmek üzereyiz. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna yansır. Geçici işçiler konusunu da hemen çözeceğiz. Taşeronu ondan sonra ele alıyoruz” açıklamasında bulundu.“(Sözleşmeli işçiler konusu) Ayın sonuna doğru veya Eylül’ün ilk haftasında açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Sözleşmelilerde gelinen son durumun sorulması üzerine Bakan Bilgin, “Biz çalışmamızı bakanlıkta bitirdik veya bitirmek üzereyiz. Yarın komisyonu, ilgili çalışma grubunu çağıracağım. Sonra sosyal taraflarımızla konuyu paylaşacağız. Görüş almıştır birlikte bir de değerlendireceğiz. Ayın sonuna doğru veya Eylül’ün ilk haftasında açıklayacağız” açıklamasını yaptı.

 

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow