Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta? İşte hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta? İşte hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri

İçişleri Bakanlığı yayınladığı yeni genelge ile hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatlerini paylaştı. Daha önce hafta sonu belirli saatlerde olan kısıtlama artık tüm gün olacak. Peki, hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta? İşte kısıtlama saatleri…

Kabine toplantısında alınan kararlar sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri duyurdu. Bu kapsamda sokağa çıkma kısıtlaması genişletildi. Hafta içi ve hafta sonu daha uzun saatlerle kısıtlamalar olacak. İşte o saatler…

HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgede yer alan bilgilere göre hafta içi sokağa çıkma yasağı artık her gün ve her yaş grubu için olacak. 1 Aralık 2020 Salı gününden itibaren akşam saat 21:00’den sabah saat 05:00’e kadar her gün sokağa çıkma yasağı olacak.

Kısıtlamadaki ilgili madde şöyle: Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 21.00­-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

İlk uygulama olarak 01.12.2020 Salı günü saat 21.00’de başlayıp 02.12.2020 Çarşamba günü saat 05.00’de bitecek şekilde tüm vatandaşlarımız için sokağa çıkma kısıtlaması getirilecek olup bundan sonraki haftalarda da Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri uygulama yukarıda belirtildiği şekilde devam edecektir.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ NE ZAMAN?

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ise tüm gün olacak. Cuma günleri saat 21:00’de başlayacak sokak kısıtlaması Pazartesi sabahı saat 05:00’e kadar sürecek.

Yani 4 Aralık 2020 Cuma günü saat 21:00’den 7 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 05:00’e kadar sokak kısıtlaması uygulanacak.

Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler hafta sonları 10:00-17:00 arasında açık olabilecekler.

Genelgedeki ilgili madde şöyle:  Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta sonları; Cuma günleri saat 21.00’de başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

İlk uygulama olarak 04.12.2020 Cuma günü saat 21.00’de başlayıp 07.12.2020 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde tüm vatandaşlarımız için sokağa çıkma kısıtlaması getirilecek olup bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama aynı şekilde devam edecektir.


Kısıtlamalar bu akşam başlıyor... Detayları Kıvanç El aktardı |Kısıtlamalar bu akşam başlıyor... Detayları Kıvanç El aktardı | Video

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS