Son Dakika

Hava durumu 21 Mart: Bahar geldi, sıcaklıklar artıyor!

A A

21.03.2020 - 07:29 Son Güncelleme:

21 Mart hava durumu raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun genelinde parçalı bulutlu hava etkili olurken sıcaklıkların yurt genelinde 2 ila 5 derece arasında artması bekleniyor. Peki, bugün yani baharın ilk günü hava durumu nasıl? İşte, 21 Mart hava durumu raporu…

Hava durumu 21 Mart: Bahar geldi, sıcaklıklar artıyor!

Hava durumu 21 Mart raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun genelinde sıcaklılar 2 ila 5 derece arasında artıyor. Öte yandan parçalı bulutlu havanın yurt genelinde hakim olması beklenirken Ağrı, Van ve Hakkari’de gün içerisinde kısa süreli kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR ARTIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun doğusu çok bulutlu, Iğdır hafif yağmurlu, Ağrı ve Hakkari çevreleri ile Van'ın doğu ilçelerinin hafif kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sıcaklıkların ise yurt genelinde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL °C, 13°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 12°C

Parçalı bulutlu