HDP'li vekil: 'Milli Eğitim Bakanı sınava kadar TV'lere çıkmasın'

HDP'li vekil: 'Milli Eğitim Bakanı sınava kadar TV'lere çıkmasın'

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, öğrencilerin psikolojisinin etkilendiğini belirterek, "Lütfen Milli Eğitim Bakanı ve bürokratları televizyonlara sınav yapılana kadar çıkmasınlar" dedi.

Toğrul, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında hükümetin eğitim sistemini eleştirdi. Eğitim sisteminde yapılan açıklamaların Türkiye'de öğrencilerin ve ailelerin psikolojisini etkilediğini söyleyen Toğrul, şunları ifade etti:


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz : 'Eğitim sistemi yapboz değil, herkes memnun'


"AK Parti 2002'de iktidara geldiğinde eğitim sistemini kendi anlayışı doğrultusunda şekillendirip, kendi yaşam biçimine uygun bir hale getirmek için sürekli değişikliğe gidiyor. AK Parti döneminde en çok bakan değiştirilen bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı. Her gelen bakan mutlaka bir önceki sistem başka bir siyasi partiye aitmiş gibi bir öncekini yok sayan anlayışla sistemi eleştirmiş."


Milli Eğitim Bakanı'ndan yeni sınav sistemi ile ilgili açıklamalar


Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye'nin en önemli bakanlıklarından biri olduğunu söyleyen Toğrul, "Şimdi böyle bir bakanlık, bu konulardan uzak bir şahsiyete bırakılır mı. Öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin talebidir. Lütfen Milli Eğitim Bakanı ve bürokratları televizyonlara sınav yapılana kadar çıkmasın. Bu talebi bende Sayın Bakan'a duyurmak istiyorum. Çünkü her çıktığında öğrencilerde stresi arttıracak açıklamalar yapıyorlar. Üniversite sınavında da aynı şey yaşanıyor" diye konuştu. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS