İBB karar aldı! Bugün (15 Temmuz) Metro, metrobüs ve otobüsler ücretsiz mi?

İBB karar aldı! Bugün (15 Temmuz) Metro, metrobüs ve otobüsler ücretsiz mi?
“İstanbul dahilinde ve İETT tarafından hizmet verilen ilçelerde hat etüdünün yapılması, idare tarafından belirlenen formata uygun raporların oluşturulması, iyileştirme önerilerinin sunulması, idarenin uygun bulduğu önerilerin gerçekleştirilmesi için aksiyonların alınması ve hat, güzergâh ile ilgili gelen taleplerin değerlendirilmesi için gerekli analizlerin yapılması hizmet alımının sağlanması.”

Otobüsler bugün ücretsiz mi? Metrobüs bugün ücretsiz mi? ve Metro bugün ücretsiz mi? gibi soruların cevabı İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB’den geldi. Peki, bugün (15 Temmuz Pazartesi) toplu taşıma yani otobüs, metro ve metrobüs ücretsiz mi? İşte merak edilen soruların cevabı…

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için toplu taşımayla ilgili son dakika kararı alındı. Bilindiği üzere dini ve milli bayramlarda İstanbul’da toplu taşıma ücretsiz oluyor. Peki, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yani bugün toplu taşıma ücretsiz mi? Otobüsler bugün ücretsiz mi? Metro bugün ücretsiz mi? Metrobüs bugün ücretsiz mi? İşte merak edilen soruların cevabı…


15 TEMMUZ’DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?


15 Temmuz 2019 Pazartesi günü 06:00'dan 16 Temmuz Salı günü 06:00'ya kadar tüm otobüs ve metrobüs hatları ücretsiz ve Cumartesi sefer saatlerine göre hizmet verecektir. Yani 15 Temmuz’da metro, metrobüs, vapur ve otobüsler ile istanbulkart geçerli olan tüm ulaşım araçları ücretsiz olacak.


İBB Meclisi tarafından onaylanan karar metninde şu ifadelere yer verildi:


15 Temmuz 2016 gecesi aziz milletimiz, sokaklara, meydanlara inerek namlulara, tanklara, helikopterlere, uçaklara karşı sadece imanlarından aldıkları güçle ve çıplak elleriyle bir kez daha istiklali ve istikbali için destansı bir mücadele vermiştir. İradelerini FETÖ terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının teşebbüsleri milletin ortak, mücadeleci iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlı tutumu karşısında başarısız olmuştur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS