İBB zabıta memuru sınav sonuçları sorgulama

İBB zabıta memuru sınav sonuçları sorgulama

İBB bünyesinde görev alacak zabıta memuru için geçtiğimiz günlerde sözlü sınav gerçekleştirilmişti. 495 adayın zabıta memuru olmaya hak kazandığını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi sonuçlarla ilgili detayları da paylaştı. İşte İBB zabıta memuru sınav sonuçları sorgulama adresi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın boş bulunan Zabıta memuru kadroları için yaptığı sözlü sınav sonuçları açıklandı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere, KPSS puanı ile başvuru yapanlar arasından toplam 495 aday zabıta memuru olma hakkı kazandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından, boş bulunan kadrolara yönelik olarak Belediye Zabıta Yönetmeliğinin sınav hükümlerine göre yapılan Zabıta Memuru Sözlü Sınavı sonuçlandı. Sözlü sınavda başarılı olanlar ile sınavı yedek olarak kazanan adayların listesi açıklandı.

Sınav için; 2016 KPSS (B) sınavından en az 60 puan alan adaylar arasından belirtilen genel ve özel şartları taşıyanlar puanına göre sıralandı. KPSS puanlarına göre 2 bin 500 aday belirlendi.

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN YAPILMIŞTI?

Adaylarda; acil yardım ve afet yönetimi, çevre ve çevre sağlığı, mahalli idareler, bilgisayar ve enformasyon sistemleri, bilgisayar programcılığı, yat kaptanlığı, turizm rehberliği, ekonomi-iktisat-iş idaresi ve işletme, muhasebe ve finansal yönetim, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile insan kaynakları ve personel yönetimi gibi lisans ve ön lisans mezunu olma şartları da arandı.1/8/2018 – 15/8/2018 tarihleri arasında başvurularını yapan adaylar, 27/8/2018 – 1/10/2018 tarihleri arasında sözlü sınava tabi tutuldu. Yönetmelikte belirlenen konulardan seçilen sorular, kura usulüyle adaylara soruldu.

İBB MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Sözlü sınav; 11/04/2007 tarihli ve 26490 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/D ve F maddeleri gereğince yapıldı.

Sınavda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere toplam 495 aday başarılı olarak zabıta memuru olmaya hak kazandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS