Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? 2021 bayram tatili başlama ve bitiş tarihi!

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? 2021 bayram tatili başlama ve bitiş tarihi!

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? 2021 bayram tatili başlama ve bitiş tarihi!

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte ve de 1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma yasağının bitecek olmasından dolayı tatil planları yapılmaya başlandı. Şimdi gözler bayram tatilinin uzatılıp, uzatılmama kararında çevrildi. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte bayram tatili başlama ve bitiş tarihiyle detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte tatil planları da başladı. Kurban Bayramı 4 gün sürmesi sebebiyle tatil arife günü 19 Temmuz Pazartesi'nden 23 Temmuz Cuma olan bayramın son gününe kadar devam edecek. Ancak pazartesi öncesi ve cuma sonrası hafta sonu olması sebebiyle de tüm hafta yani 9 gün tatile gitmek isteyenler için birleştirilmiş olacak. Bir yandan da 15 Temmuz resmi tatilin Kurban Bayramı'na eklenip eklenmeyeceği araştırılmaya başladı. 

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban Bayramı 20 Temmuz’da başlayarak 23 Temmuz’a kadar sürecek. 19 Temmuz (Pazartesi) Kurban Bayramı arifesi de tatil günlerine yarım gün dahil olurken, 4,5 gün resmi tatil olacak. Bu düzenlemeye göre 16 Temmuz Cuma günü mesai bitiminde başlayacak olan Kurban Bayramı tatili 9 gün sürecek ve 26 Temmuz Pazartesi günü işbaşı yapılacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ UZATILACAK MI?

Turizmciler Kurban Bayramı tatilini 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'yle birleşmesini istiyor. Böylelikle 15 Temmuz'un perşembe gününe denk gelmesi sebebiyle şu anda 9 gün kabul edilen tatil 11 güne çıkacak. Öte yandan bu fikre karşı talepler de söz konusu.

 


Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı?