Savcı: Eşi intihara sürükleme değil, kötü muamele

Savcı: Eşi intihara sürükleme değil, kötü muamele

Yaklaşık 2 yıl önce yaşamına son veren eşini intihara sürüklediği suçlamasıyla yargılanan Erhan B. ile ilgili savcı, suçunun "İntihara yönlendirme, yardım etme" değil, "eşe kötü muamele" olduğu yönünde mütalaa verdi ve 1 yıl hapis cezası verilmesini istedi.

Eskişehir'de yaklaşık 2 yıl önce yaşamına son veren eşini intihara sürüklediği suçlamasıyla yargılanan Erhan B., hakkında mütalaa veren savcı, sanığın suçunun "İntihara yönlendirme, yardım etme" değil eşe kötü muamele olduğunu ileri sürdü ve 1 yıl hapis cezası verilmesini istedi.


Eskişehir'de şüpheli ölüm


Eskişehir'de yaklaşık 2 yıl önce yaşamına son veren eşini ''intihara sürüklediği'' iddia edilen kişinin yargılanmasına devam edildi.


2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına maktul Şemiye Budak'ın (50) tutuksuz yargılanan kocası Erhan B. (53) katılmadı. Maktulun kardeşi Erbil Civelek'in katıldığı duruşmada tanık olarak dinlenen Asuman Yılmaz, Şemiye Budak'ın liseden, eşi Erhan B'nin ise ortaokuldan arkadaşı olduğunu belirterek, maktulün kendisiyle sürekli dertleştiğini ve eşinden şiddet gördüğünü söylediğini iddia etti.


Köpek cinayetinde karar açıklandı


Şemiye Budak'ın darp izlerini kendisine gösterdiğini anlatan Yılmaz, "Vücudunda morluklar vardı. Bir kez çıkan tartışmada eşi çenesini sıkıştırmış ve konuşma güçlüğü çekiyordu. Yine başka bir zaman kulağına aldığı darbe sonucu doktora gitmişti. Doktor ne olduğunu sorduğunda da eşinden korktuğu için doğruyu söylememiş ve kulağına top geldiğini söylemiş. Ben Şemiye'yi intihara meyilli bir kişi olarak görmüyordum. Ancak zaman zaman 'Allah'tan korkmasam intihar ederdim' diye söylediği oluyordu. Erhan'ın bir başkasıyla gönül ilişkisi olduğunu zaman zaman anlatıyordu" ifadelerini kullandı.


Dosya hakkında mütalaada bulunan savcı, sanığın suçunun "İntihara yönlendirme, yardım etme" değil eşe kötü muamele olduğunu, bu yüzden bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Sanığın mevcut halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 21 Nisan'a erteledi.


Ne olmuştu?


Şemiye Budak, 1 Mart 2015'te kendisini bıçakla yaraladıktan sonra Kırmızıtoprak Mahallesi'ndeki Kanlıkavak Parkı yanından geçen Porsuk Çayı'na atlamış ve olay yerinde hayatını kaybetmişti.


Kadının eşi Erhan B. hakkında ''intihara sürükleme'' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Tutuksuz sanık Erhan B, üzerine atılan suçlamaları kabul etmemişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS