Sayısal Loto sonuçları açıklandı

Sayısal Loto sonuçları açıklandı

Sayısal Loto sonuçları açıklandı

Sayısal Loto sonuçları için şans oyunu oynayan vatandaşların meraklı bekleyişi sona erdi. Sayısal Loto çekiliş sonuçları şans oyunu takipçilerinin merak konusu oldu. 9 Ekim Sayısal Loto sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilen 9 Ekim Çarşamba günü Sayısal Loto çekilişi saat 21.40'ta çekildi. Sayısal Loto sonuçlarına cnnturk.com adresinden ulaşabilirsiniz. Milli Piyango İdaresi tarafından ‘mpi.gov.tr’ adresi üzerinden canlı olarak yayınlanan çekiliş noter huzurunda gerçekleştiriliyor.

İşte Sayısal Loto'nun bu hafta kazandıran numaraları...

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bugünkü çekilişte kazandıran numaralar 4, 22, 30, 37, 42 ve 56 olarak belirlendi. 

Sayısal Loto oyununun 1260. çekilişinde 6 bilen çıkmayınca, 10 milyon 972 bin 110 lira tutarındaki ikramiye devretti. 

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, çekilişte 5 bilen 125 kişi 5 bin 785 lira, 4 bilen 5 bin 847 kişi 93 lira ve 3 bilen 110 bin 130 kişi ise 13 lira 10'ar kuruş ikramiye kazandı.

Sayısal Loto nasıl oynanır?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun" olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı