Şehit Emniyet Müdürü Beyazıt Çeken için İstanbul'da tören

Şehit Emniyet Müdürü Beyazıt Çeken için İstanbul'da tören

Sultanbeyli'de, Fatih Polis Merkezi Amirliği önünde çıkan silahlı çatışmada şehit olan Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Törene, şehit Emniyet Müdürü Çeken'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Selami Altınok, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ve emniyet mensupları katıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören öncesi Beyazıt Çeken'in ailesine taziyelerini iletti.


İstanbul Valisi Vasip Şahin, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bir süredir ülkemizde terör örgütlerinin hain saldırılarına şahit oluyoruz. Bu saldırılarda onlarca vatandaşımızı kaybettik ve bir o kadar da güvenlik mensubumuzu, askerimizi şehit verdik. Ülkemizin varlığı, birliği ve dirliği üzerine hesap yapanların maşa olarak kullandığı terör örgütlerinin fırsat bulduklarında güvenlik kuvvetlerimize, özellikle de emniyet mensuplarımıza haince ve kalleşçe saldırıda bulundukları günleri yaşıyoruz. Terörün mantığı yoktur, teröristin taşıdığı hiçbir değer yargısı yoktur. Bu hainlerin terör eylemleriyle devletimize ve milletimize dayatıp sonuç alabileceğini zannettiği hiçbir amacı ve hiçbir iddiası da yoktur. Hiçbir zaman hain emellerine ulaşamayacaklarını ifade etmek isterim. Mutlaka ama mutlaka hainlerin sonu hüsran olacaktır. Yeryüzünde hiçbir güç, hiçbir irade, hiçbir üst akıl, devletimizin bekasına, milletimizin istikbaline, yürüyüşüne engel olamayacak, milletimizin birlik ve beraberliğini, kardeşliğini bozamayacak, vatan dediğimiz ve canımızdan aziz bildiğimiz bu topraklarda barış ve huzur içinde yaşamamıza mani teşkil edemeyeceklerdir."


Askere ve polise saldırı, çatışma var


Vali Şahin'in konuşmasının ardından, Çeken için dua okundu. Törenin ardından, şehit Emniyet Müdürü'nün cenazesi, memleketi Konya'ya uğurlanmak üzere Atatürk Havalimanı'na götürüldü.


Cenaze Konya'da


Beyazıt Çeken'in cenazesi İstanbul'da düzenlenen törenin ardından Türk Yıldızları'na ait kargo uçağıyla Konya'ya getirildi.


Şehit Polis Müdürü Beyazıt Çeken'in ay yıldızlı bayrağa sarılı naaşını Konya Havaalanı'nda Vali Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Ak Parti Milletvekilleri, akrabaları ile silah arkadaşları karşıladı.


Oğluyla aynı uçakta Konya'ya gelen emekli polis baba Mehmet Çeken'in güçlükle ayakta durduğu gözlendi. Şehit Çeken'in oğlu 3 yaşındaki Cevdet ise hiçbir şeyden habersiz bir yakının kucağında etrafı izledi. Karşılamaya katılan meslektaşları uzun süre şehide selam durdu.


Uçaktan alınan Beyazıt Çeken'in naaşı, cenaze aracıyla Beyhekim Devlet Hastanesi Morgu'na götürüldü. Çeken yarın öğle namazının ardından memleketi olan Konya'nın Cihanbeyli İlçesi'nde toprağa verilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS