Servis araçlarına renk ve kuşak zorunluluğu

Servis araçlarına renk ve kuşak zorunluluğu

Mersin Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın, şehir içinde servis taşımacılığı yapan tüm araçlara renk ve kuşak zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları görüşmeler sonucu Servis Araçları İç Hizmet Yönetmeliği'nde düzenleme yapıldığını söyleyen Aydın, şunları anlattı:


"Tüm araçların renkleri beyaz ve tonları olacak. S plakalı araçlar gece mavisi kuşak, kendi öz malı araçlarla kendi personelini taşıyan araçlar taksi sarısı kuşak, AVM'ler çimen yeşili kuşak, rehabilitasyon merkezleri bayrak kırmızısı kuşak yaptırmak zorunda. Mersin merkezde 237 araç izin belgesi ile kendi öz malı ile kendi personelini çekmekte veya müşterilerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Söz konusu yönetmeliğin üzerinden 4 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen tespit ettiğimiz araçlarda kuşak ve renklerle ilgili bir çalışma yapılmadığını gözlemlemekteyiz."


Araçların plakasının UKOME kararı ile belirlenen şekilde tavanda yazılı olması ve araç ön kapılarında bağlı olduğu oda adı ve logosunun bulunma zorunluluğu getirildiği bilgisini de veren Aydın şöyle devam etti:


"Yönetmelik gereği yine aracın ön kısmında bulunan tabelasında taşımacılık yapılan yerin adının yazılı olması zorunluluğu getirilmiştir. Tüm bunlar servis taşımacılığında yaşanan sorunların çözülmesi, servis taşımacılığının disipline edilerek güvenli şekilde yapılması amacıyla hayata geçirilmiştir. Bizler servis taşımacılığının güvenli bir şekilde yapılması konusundaki önerilerimize sıcak bir ilgiyle yaklaşan ve çözümü konusunda her türlü desteği bizlerden esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'a teşekkürlerimizi iletiyoruz."


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS