Liselere Geçiş Sınavı (LGS) yerleştirme sonuçları MEB tarafından açıklandı

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) yerleştirme sonuçları MEB tarafından açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. Peki, adaylar sonuçları nereden öğrenebilecek? İşte LGS sonuçları ile ilgili bilinmesi gereken detaylar...

LGS sonuçları ile ilgili MEB'ten beklenen açıklama geldi. Liselere yerleştirme için tercih yapan adaylar 22 Temmuz 2019 günü Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklaması ile sonuçlara yöneldi. Peki, LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?


LGS SONUÇLARI MEB'TE!


LGS sonuçları için kurumun resmi internet adresi olan "sonuc.meb.gov.tr" adresi üzerinden adaylar sorgulama yapabilecek. TC. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerinin girilmesinin ardından öğrencinin elde ettiği sonuçlar öğrenilebilecek.


LİSE YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...


ANADOLU LİSELERİNİN TAMAMI DOLDU


LGS yerleştirme sonuçlarına göre, merkezi sınavla öğrenci alan fen, sosyal bilimler ve Anadolu liseleri yüzde 100 doldu.


Sınavla öğrenci alan mesleki ve teknik Anadolu liselerinin geçen yıl yüzde 74 olan doluluk oranı bu sene yüzde 98'e yükseldi.


Sınavsız yerleştirmenin birinci adımında öğrencilerin yüzde 91'i ilk üç tercihinden birine yerleşti.LGS yerleştirme sonuçları açıklandı


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS