Sultanbeyli'deki saldırıdan PKK çıktı

Sultanbeyli'deki saldırıdan PKK çıktı

Sultanbeyli'deki polis merkezine düzenlenen bombalı saldırının ardından çıkan çatışmada öldürülen teröristlerden birinin, terör örgütü PKK üyesi olduğu belirlendi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce, polis merkezine yönelik saldırıda bomba yüklü aracı kullanan terörist ve daha sonra polisle çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen 2 teröristin kimliğini tespit etmek için başlatılan çalışma sürüyor.


Polisin çalışması sonucu, çatışmada ölü ele geçirilen iki teröristin de sahte kimlik kullandıkları tespit edildi.


"Mehmet Gül" sahte kimliğini kullanan teröristin, Bingöl nüfusuna kayıtlı ve 1990 doğumlu Burak Boğakhan
olduğu ortaya çıktı. Boğakhan'ın 2009 yılında terör örgütü kampında eğitim gördüğü öğrenildi.


Çatışmada ölen ve üzerinden sahte kimlik çıkan diğer terörist ile bombalı aracı kullanan ve patlama sonucu vücudu parçalanan teröristin kimliklerinin henüz belirlenemediği bildirildi.


İstanbul Sultanbeyli'de karakola bombalı saldırı


Sultanbeyli'deki Fatih Polis Merkezine bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, olayın ardından bölgede önlem alan güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu teröristlerle polis arasında çatışma çıkmıştı.


PKK'lılar Tunceli'de karakola saldırdı


Bombalı saldırıda bir terörist ölmüş, bir komiser yardımcısı, 2 polis memuru ve 7 vatandaş yaralanmıştı. Saldırıdan bir süre sonra çıkan çatışmada ise 2 terörist öldürülmüş, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken şehit olmuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS