hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Taner Yıldız: "Saldırının seçim öncesi olması manidar"

  Taner Yıldız: Saldırının seçim öncesi olması manidar
  expand
  KAYNAK DHA

  Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Ankara'da yaşanan ve 97 kişinin öldüğü bombalı saldırının 1 Kasım seçimlerinin öncesine denk gelmesinin manidar olduğunu söyledi. Yıldız, terörist saldırının arkasında Türkiye'nin önünü kesmek isteyen dış güçlerin olduğunu ima etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Balıkesir'in Gönen ilçesine gelen eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi.  Burada, Ankara'da yaşanan ve 97 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırı olayına değilen Yıldız, ister cebren ister hileyle ister oyunlarla vatanı ve milleti bölmeye çalışan hangi güç olursa olsun buna izin vermeyeceklerini söyledi.

  Ankara'daki terör saldırısının arkasında dış güçlerin olduğunu ima eden Taner Yıldız, Türkiye'yi zor durumda, hedeflerinden saptırmaya yönelik çok ciddi projelerin olduğunu iddia etti. Türkiye'de 13 yıldır güçlü bir iradenin olduğunu, bu iradeyi yıldırmaya, zaafiyete düşürülmeye çalışılıdığını belirten Yıldız, "Türkiye, Ortadoğu ülkeleri gibi istikrarsızlaştırılmak, bir Suriye, Irak yapılmak isteniyor" dedi. Demirtaş ile Kılıçdaroğlu bir araya geliyor Cadillac BLS mi, yerli otomobil mi?

  Ankara'daki terör saldırısının 1 Kasım seçimleri öncesine denk gelmesinin de manidar olduğuna işaret eden Taner Yıldız, tek başına iktidarların kazanımlarının koalisyon hükümetleri tarafından tüketildiğini, 1 Kasım'da sandıktan güçlü bir iktidarın çıkması gerektiğini söyledi. Konuşmasında, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Ankara'daki patlamadan hemen sonra yaptığı açıklamaları anımsatan Taner Yıldız, "Patlama olduktan 8-10 dakika sonra bütün bu işleri çok bilmişçesine, 'Devlet katildir ve suçludur' dedi. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza atfen cümleler kullandı, nereden geldiğini nereden biliyorsun, nasıl olduğunu nereden anlıyorsun? Böyle bir kriz karşısında böyle bir terör karşısında biz yapılması gerekenleri yaptık" diye konuştu. Erdoğan: "Talimat verdim" IŞİD'in 21 bombacısı her yerde aranıyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Demirtaş'ın bu açıklamasının halkın gözünden kaçmadığını ifade eden Yıldız, vatandaşların bu açıklamalarda bulunanlara sandıkta cevap vereceğini sözlerine ekledi.Taner Yıldız daha sonra Balıkesir'in Bandırma ilçesine gidip burada partililerle bir araya geldi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow