hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? KPSS-2022/8 tercih kılavuzu yayımlandı!

  Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır KPSS-2022/8 tercih kılavuzu yayımlandı
  expand

  Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusunda bulunacak adaylar tarafından detaylar gündemde. Alımlar ile ilgili detaylı bilgi KPSS 2022/8 tercih kılavuzu içerisinde yer alacak. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman, nasıl yapılır? İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı branş dağılımı bilgileri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tarım ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere toplam bin 800 sözleşmeli personel alımı yapacak. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ile ilgili duyuru yayımlandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, ‘KPSS-2022/8 Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına tercih işlemlerini yarın başlatıyoruz.’ açıklamasında bulundu. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanına başvurmak isteyenler için KPSS 2022/8 tercih kılavuzu yayınlandı. 

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

  KPSS-2022/8 Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı başvuruları 2 Haziran ve 9 Haziran tarihleri aralığında yapılacak.

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin sitesi http://ais.osym.gov.tr adresinden yapabilecekler. Sözleşmeli personel alımının detayları Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından paylaşıldı.

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BRANŞ DAĞILIMI

  523 ziraat mühendisi, 392 veteriner hekim, 135 gıda mühendisi, 86 orman mühendisi, 51 su ürünleri mühendisi, 15 balıkçılık teknolojisi mühendisi, 7 harita mühendisi, 24 avukat, 23 laborant, 23 kimyager, 23 biyolog, 10 veteriner sağlık teknikeri, 10 ziraat teknikeri, 3 veteriner sağlık teknisyen, 3 ziraat teknisyen, 182 büro personeli, 190 orman muhafız memuru ve 100 koruma ve güvenlik görevlisi personel alımı gerçekleşecek. Ayrıca açıklamada, “Bakanlığımız taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere toplam 1800 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır” denildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow