hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TİB ve TÜBİTAK soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

  TİB ve TÜBİTAK soruşturmasında 4 kişi tutuklandı
  expand

  "Usulsüz dinleme" iddialarıyla Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve TÜBİTAK görevlileri hakkında yürütülen soruşturmada 4 kişi tutuklandı. Zanlılar, "terör örgütüne üye olmak" ve "bilişim sistemini engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme" ile suçlanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Polis ekiplerince gözaltına alınıp Ankara Adliyesine götürülen 4 şüpheli, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Tekin Küçük'e ifade verdi. Savcı sorgularının ardından şüphelileri, tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti.

  TİB görevlisi Yunus Şahin ile TÜBİTAK görevlileri İmran Ergüler, Erhan Yeni ve Özgür Ören mahkemedeki sorgularının ardından, tutuklandı.

  "Yasa dışı dinleme" operasyonunda 10 polis gözaltında

  ''Yasa dışı dinleme'' operasyonu: 12 polis gözaltında

  Erdoğan'ın eski korumaları üçüncü kez hakim karşısında

  Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı, devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturma sonucunda 28 şüpheli hakkında fezleke hazırlanmıştı.

  Fezlekede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı bakanlar ile Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da "mağdur" olarak gösterilmişti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow