TİB ve TÜBİTAK soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

TİB ve TÜBİTAK soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

"Usulsüz dinleme" iddialarıyla Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve TÜBİTAK görevlileri hakkında yürütülen soruşturmada 4 kişi tutuklandı. Zanlılar, "terör örgütüne üye olmak" ve "bilişim sistemini engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme" ile suçlanıyor.

Polis ekiplerince gözaltına alınıp Ankara Adliyesine götürülen 4 şüpheli, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Tekin Küçük'e ifade verdi. Savcı sorgularının ardından şüphelileri, tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti.


TİB görevlisi Yunus Şahin ile TÜBİTAK görevlileri İmran Ergüler, Erhan Yeni ve Özgür Ören mahkemedeki sorgularının ardından, tutuklandı.


'Yasa dışı dinleme' operasyonunda 10 polis gözaltında


''Yasa dışı dinleme'' operasyonu: 12 polis gözaltında


Erdoğan'ın eski korumaları üçüncü kez hakim karşısında


Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı, devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturma sonucunda 28 şüpheli hakkında fezleke hazırlanmıştı.


Fezlekede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı bakanlar ile Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da "mağdur" olarak gösterilmişti.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS