Yardımın durumu kapsam dışına çıktı ne demek? e-Devlet 1100 TL pandemi sosyal destek durumu kapsam dışı anlamı!

Yardımın durumu kapsam dışına çıktı ne demek? e-Devlet 1100 TL pandemi sosyal destek durumu kapsam dışı anlamı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal yardım desteğinin devam edeceğini açıklamasından ve ödemenin 1100 TL olacağı bilgisini vermesinden sonra vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurulara başladı. Başvuruda bulunan birçok kişide ise “kapsam dışına çıktı” ibaresi yer aldı. Peki, 1100 TL sosyal yardım kapsam dışına ne anlama geliyor? İşte e-Devlet yardım kapsam dışı çıktı ibaresinin anlamı!

Tam kapanma süreciyle birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 salgını süresince ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen pandemi desteğinin 1100 liraya yükseltileceğini ve yeni bir pandemi destek paketinin hayata geçirileceğini duyurdu. Sosyal yardım desteğinin yatıp yatmayacağını araştıran kişiler e-Devlet'ten 'Sosyal yardım kapsam dışı, merkezi yardım kapsam dışına çıktı' uyarısı alıyor. 1100 TL sosyal yardım desteğinde bulunanlar ve açıklama kısmında sosyal yardım kapsam dışı cümlesi yazanlar konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı.

Hane başı 1100 lira 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi yapılacağının açıklanmasından sonra 1100 TL sosyal yardım desteğinin kendisine çıkıp çıkmadığını araştırılanların bazılarında 'Sosyal yardım kapsam dışı, merkezi yardım kapsam dışına çıktı' ibareleri yer alıyor. Peki, kapsam dışına çıktı ne demek? 1100 TL sosyal yardım kapsam dışına ne anlama geliyor? İşte e-Devlet yardım kapsam dışı çıktı ibaresinin detayı..

YARDIMIN DURUMU KAPSAM DIŞI NE DEMEK?

1100 TL sosyal yardımın kendisine çıkıp çıkmadığını merak eden bireyler e-Devlet üzerinden sorgulama yapıyorlar. 'Sosyal yardım kapsam dışı, merkezi yardım kapsam dışına çıktı' ibareleri ile karşılaşanlar ise sosyal yardım alma şartları taşımadığını  ifade etmektedir.

Kapsam dışı: Bakanlık tarafından belirlenen 1100 TL sosyal yardım şartları taşımadığınız ve maddi yardım almaya hak kazanamadığınız anlamına gelmektedir.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 lira tutarında nakdi yardımda bulunacaklarını açıkladı.

1100 TL SOSYAL YARDIM SORGULAMA NASIL YAPILIR?

"Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı bir hizmettir. Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri, Gelir Testi Sonucu Sorgulama gibi Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi e Devlet üzerinden yapılabiliyor. Sorgulama yapmak için burayı tıklayın!

1100 TL pandemi sosyal destek başvurusu nasıl yapılır?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS