Erdoğan'dan Ermenistan'a mesaj

Erdoğan'dan Ermenistan'a mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan’da ilk kez düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada "Bölgemizde yeni bir sayfa açmanın zamanı gelmiştir. Aliyev'in Ermenistan’la kurmak istediği kalıcı barışı Türkiye olarak güçlü biçimde destekliyoruz.'" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de Düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te “Biz baskıyla, tehditle korkutulanlardan olmadık, asla olmayacağız. Bizim kimsenin toprağında gözümüz olmadığı için verecek tek karış toprağımız da yoktur, olmayacaktır habis niyetlilere verecek tek karış toprağımız da yoktur, olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, festivalde yaptığı konuşmada Ermenistan’ın hem Türkiye hem de Azerbaycan ile ilişkilerin normalleştirmesi gerektiğini mesajını verdi.

Recep Tayyip Erdoğan, “Bölge halkları olarak hep birlikte geleceği inşa etmeliyiz. Savaşta olduğu gibi barışta da Azerbaycan’ın yanındayız. Aliyev'in Ermenistan ile kurmak istediği kalıcı barışı Türkiye olarak güçlü bir şekilde destekliyoruz." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Törende ev sahibi Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Yaşasın Türk-Azerbaycan kardeşliği ve birliği. Karabağ, Azerbaycan'ındır.” sözleriyle Türkiye-Azerbaycan kardeşliğine vurgu yaptı.

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar çalışmanın önemine “TEKNOFEST’in şiarının artık zihinlerde yer ettiğini görüyorum. Bundan sonra bize düşen durmadan çalışmaktır.” sözleriyle vurgu yaptı.

TEKNOFEST'in onur konuklarından Nobel Ödüllü Bilim İnsanı Aziz Sancar'da gençlere “Memleketimizin yükselmesi için çok ama çok çalışın. İşler yolunda gitmediğinde dair düzeltmek için inatçı olun ve yenilgiyi asla kabul etmeyin.” sözleriyle seslendi.

Konuşmaların ardından iki ülkenin hava akrobasi timleri gösteri yaptı. Gösteride Bakü semalarına Ay-Yıldız çizildi.