hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gazze'de 7 Ekim'den bu yana 97 gazeteci öldü

  Gazze Şeridi'ndeki gazeteciler bölgedeki haberleri ulaştırabilmek için büyük bedeller ödüyor. Neredeyse 100 gazetecinin hayatını kaybettiği, yüzlercesinin de yaralandığı Gazze'deki gazeteciler hem tanık hem de mağdur durumunda.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Onların tek amacı bölgede yaşananları dünyaya duyurmak. Haftalardır saldırıların devam ettiği Gazze Şeridi'ndeki gazeteciler bölgede gerçekleşen olaya tanık olup bunu insanlara aktarmaya çalışırken, bir anda saldırıların hedefinde kalarak bir savaş mağduruna dönüşebiliyor.

  Gazzede 7 Ekimden bu yana 97 gazeteci öldü
  Filistinli gazeteciler, saldırıların neden olduğu evsiz kalmak, yerinden edilmek, sevdiklerini kaybetmek, saldırılara maruz kalmak gibi tüm savaş mağduriyetlerini yaşarken bir yandan dünyaya halkının sesini duyurmaya devam ediyor. Çünkü bu, onlar için bir görev bilinci. “Filistinli gazeteciler kendini bu savaşın içinde, savaşın ortasında, isteyerek değil, zorlanmış halde buldu. Dolayısıyla o da diğer sıradan Filistinliler gibi çok büyük bir bedel ödüyor. Kendisi, hayatı, işi için olduğu kadar ailesi, sevdikleri ve akrabaları için de endişe duyuyor. Bu savaştaki Filistinli gazeteci, yerinden edilmek, evsizlik ve zorla yer değiştirmeyle geçen bir hayat yaşıyor.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gazzede 7 Ekimden bu yana 97 gazeteci öldüVerilen tüm zorlu mücadelenin yanında Gazzeli gazeteciler, bölgedeki internet kesintilerinin işlerini ve iletişimi çok zorlaştırması ile de mücadele ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow