Gittiği düğünde koronavirüs oldu: 12 saat boyunca kustum

Video: Gittiği düğünde koronavirüs oldu: 12 saat boyunca kustum

35 yaşındaki Amerikalı Lauren Few da koronavirüse yakalananlar gençlerden yalnızca biri... Kendisinin hastalığa yakalanmayacağını düşündüğünü söyleyen genç kadın, 6 gün boyunca koku ve tat alamamış.

35 YAŞINDAKİ KADININ İLK SEMPTOMU İSHAL VE KUSMA

35 yaşındaki Amerikalı Lauren Few, düğün için gittiği Fas'tan koronavirüse yakalanarak geri döndü. Lauren Few ,o günü şu sözlerle anlattı:

"Bir düğün için Fas'taydım, 10 Mart'ta hastalanmaya başladım. İshal ve kusma şikayetim vardı. 12 saat boyunca kustum. 13 Mart'ta Fas'tan döndüğümde ve Paris'te aktarma sırasında kendimi daha iyi hissettim ama biraz boğaz ağrım vardı. Sadece yorgunum sanıyordum".

"HALA ÖKSÜRDÜĞÜMDE NEFES ALAMIYORMUŞUM GİBİ GELİYOR"

Yapılan testler sonucu koronavirüs pozitif olduğunu öğrenen Amerikalı kadın, diğer gençler gibi kendisinin de bu hastalığa yakalanmayacağı yanılgısına kapılmış. Lauren Few, "İnanılır gibi değil, bu çılgınca. Dürüst olmak gerekirse ertesi gün bunun hakkında daha fazla endişe hissettim. Hala öksürdüğümde nefes darlığı çekiyormuşum gibi geliyor" ifadelerini kullandı.

6 GÜN BOYUNCA KOKU VE TAT ALAMAMIŞ

En sık görülen semptomları yüksek ateş ve kuru öksürük olan koronavirüsün yeni semptomlarından birinin tat alma duyu kaybı olduğu ortaya çıkmıştı. Few da bir süre sonra tat alamamaya başlamış. Lauren Few, "Hayır kesinlikle ateşim yoktu. Öksürüğüm vardı ama benim diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarından farklı bir öksürük değildi. 6 gün boyunca hiçbir şey koklayamadım ve tat alamadım. Böyle bir semptom olduğunu hiç duymamıştım" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS