hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hamas: “İsrail amaçlarına ulaşamayacak”

  Hamas'ın Lübnan'daki üst düzey temsilcisi İsrail'in Gazze saldırıları hakkında konuştu. "İsrail'in ABD yardımı ile tüm Filistinlileri Gazze'den çıkartmaya" çalıştığını söyleyen Hamas temsilcisi, "bunda başarılı olamayacaklar" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail ile Hamas arasındaki saldırılar devam ederken, Hamas'tan bir açıklama geldi. Hamas'ın Lübnan'daki üst düzey yetkilisi olan Osama Hamdan, İsrail'in ve müttefiki Amerika'nın amacının tüm Filistinlileri Gazze'den çıkarmak olduğunu öne sürdü. "İşgalciler, bu saldırılarla Gazze'yi yaşanmaz bir yer haline getirmek, böylece halkın zorla yerinden edilmesini kolaylaştırmak istiyor ama biz ona ve Amerika'nın savaş bakanı ve destekçilerine amaçlarına ulaşamayacaklarını söylüyoruz. Eğer düşmanın savunma bakanı, bir süre önce düzenlediği basın toplantısında Amerikan yönetiminin savunma bakanından tavsiye istediyse, ona bu Amerikalının nasıl bir tecrübeye sahip olduğunu soruyoruz."

  Hamas: “İsrail amaçlarına ulaşamayacak”
  Hamas temsilcisi, Gazze'deki saldırılar bitene kadar hiçbir rehineyi serbest bırakmayacaklarını da yineledi.

  Hamdan, ABD'nin başarısız askeri deneyimlerine atıfta bulunarak İsrail'in de benzer bir sonu yaşayacağını ima etti. “Örneğin Vietnam'da olduğu gibi bir zafer deneyimi mi bu? Yoksa Afganistan'da olduğu gibi yirmi yıllık savaşın ardından kazanılan bir zafer deneyimi mi? Kaçmak, hayal kırıklığıyla kaçmak mı? ABD'nin bu Nazi ordusuna sağladığı tek deneyim, kadınların ve çocukların öldürülmesi, evlerin, hastanelerin ve okulların yıkılmasıdır."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow