hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrailli gazeteciden rehine açıklaması

  İsrail Kanal 13 televizyonunun deneyimli Savunma Muhabiri Alon Ben David, Hamas'ın serbest bıraktığı rehinelerle ilgili önemli detaylar paylaştı. İsrailli gazeteci, rehinelerin Hamas tarafından şiddete maruz kalmadıklarını, işkence görmediklerini belirtti. Rehinelere iyi davranıldığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Hamas her gün gerekli tıbbi ihtiyacı karşılamaya çalıştı. Ancak tıbbi ihtiyacın karşılandığı ve karşılanamadığı günler oldu. Ancak Hamas her gün bunu sağlamaya çalıştı. Fakat her gün başarılı olamadı.”

  İsrailli gazeteciden rehine açıklaması

  İsrail Kanal 13'ün kıdemli Savunma Muhabiri Alon Ben David, rehineler hakkında sansür yasağına rağmen Hamas tarafından serbest bırakılan İsrailli rehinelerin koşullarına ilişkin önemli detaylar paylaştı. “Birkaç kilometre uzunluğundaki tünellere girdiler. Bazılar motosikletli bir Hamaslı ile gitti. Bazıları da 4-5 kilometre yürüdü. Görünüşe göre Han Yunus Hastanesi’ne doğru. Orada, tek bir grup olarak tutuldular. İşkenceye ya da kötü muameleye maruz kalmadıklarını söylediler.”

  İsrailli deneyimli gazeteci rehinelerin yeraltında bir arada tutulduğunu belirtti. “Rehinelerin çoğunluğunun bir arada olduğunu anlattılar. Toplantı ve konuşmalar yaptılar, hikayelerini paylaştılar. Bu etkinlik ve bir arada kalmaları, bu yeraltı şartlarında hayatta kalmak için onlara güç verdi.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrailli gazeteciden rehine açıklaması

  Ben David, İsrailli rehinelerin şiddete ya da işkenceye maruz kalmadıklarını söyledi. Bütün rehineler bir aradaydı ve şartların ve Hamas'ın adamlarının davranışlarının iyi olduğundan bahsettiler. Ek olarak ilaçlarını aldılar. Şiddete ya da işkenceye maruz kalmadılar.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow