Son Dakika

Şii camisini böyle kana bulamışlar

A A

19.10.2021 - 15:50

Afganistan'ın Kandahar ilindeki Şii camisi 15 Ekim'de DEAŞ'ın 2 intihar bombacısının hedefi olmuş, 47 kişi hayatını kaybetmişti. O saldırıya ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Cuma namazını kana bulamış, 47 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuşlardı. Afganistan’ın Kandahar kentinde Şii camisine düzenlenen saldırının görüntüleri ortaya çıktı. O görüntülerde camiye yaklaşan iki terörist, kapıda bekleyen iki görevliye ateş edip yaralıyor. Camiyi yolun karşısında gözetleyen üçüncü güvenlik görevlisinin ise DEAŞ teröristlerine ateş ederek bir saldırganı yaraladığı görülüyor. Yaralı terörist, camiye giden koridorda yere düşüp üstündeki bombayı patlatıyor. Patlamanın şiddeti kamera görüntülerine yansıyor.

Görevliden kurtulmayı başaran diğer terörist ise caminin içerisine giriyor ve üstündeki bombayı orada patlatıyor. Cami avlusundaki kişilerin can havliyle kaçışı da görülüyor. 15 Ekim'de Şii Fatımiyye Camii’ne düzenlenen saldırıda 47 kişi yaşamını yitirmiş, 70 kişi de yaralanmıştı.