hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Wagner lideri Rus komutanları suçladı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Wagner grubu lideri Yevgeni Prigojin’den yeni açıklama geldi. Paralı asker grubunun lideri Prigojin, Rus komutanları Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yalan söylemekle suçladı ve “Cephenin çökmesi için her şeyi yapıyorlar” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Wagner lideri Yevgeni Prigojin’den suçlamalarla dolu yeni video geldi. Rus Ordusu’nu daha fazla top mermisi gelmediği takdirde Bahmut'tan çekilmekle tehdit etti ve ordu birliklerini cepheden kaçmakla suçladı.

  Prigojin, “Cephenin çökmesi için her şey yapılıyor. Savunma Bakanlığı’na bağlı birliklerden biri kanadımızdan çekildi. Mevzilerini terk edip cephede 2 km uzunlukta ve 500 metre derinlikte bir boşluğa yol açtılar.” ifadelerini kullandı.

  Wagner lideri Prigojin, Ukrayna askerlerinin Rus topraklarına girmesinden de şikayet etti ve “Ukrayna bugün Belgorod bölgesinde başarıyla ilerliyor. Yerel halk korkmuyor ama oldukça endişeli. Devlet niye toprağımızı korumuyor?” dedi.

  Prigojin, “Eğer başkomutanı kandırmak üzere hareket edilirse ya o ya da savaşın kaybedilmesinden dolayı öfkelenecek olan halk sizi paramparça eder.” ifadeleriyle Rus komutanların Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i bilerek kandırdığını öne sürdü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yevgeni Prigojin paralı askerlerinin Bahmut'tan şimdilik çekilmeyeceğini “8 Mayıs’ta bize söz verilen mühimmatın yüzde 10'u verildi. Resmen kandırıldık. Bahmut'u terk etmeyeceğiz. Birkaç gün daha çarpışıp duruma bakacağız.” sözleriyle vurguladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow