hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Otomotiv sektörü dijitalleşiyor

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Otomotiv sektörü dijitalleşme adımları atmaya devam ediyor. Yeni nesil otomotiv üreticilerinin başlattığı internetten satış uygulaması ile birlikte müşteriler artık bayileri değil, web sitelerini ziyaret edecek. Bayiler ise hizmet almak için birer acenteye dönüşecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "OTOMOBİL SATIŞLARI İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAK"

  Birçok sektör, dijitalleşen dünya ile birlikte satış kanallarını değiştiriyor. Otomotiv sektöründe de bu yönde çalışmalar devam ediyor. CNN TÜRK'e konuşan Hürriyet Gazetesi Otomotiv Editörü Taylan Özgür Dil, "Otomotiv sektörü de bu noktada aslında geç bile kaldı diyebiliriz. Ancak yeni nesil otomotiv şirketlerinin öncülüğünde dünyada internetten otomobil satışı başladı" dedi.

  "TÜRKİYE'DE TOGG'UN ÇOK ÖNEMLİ ADIMLARI OLDU"

  Türkiye'nin yerli otomobili TOGG ile bu sistem daha da gelişecek. Taylan Özgür Dil, "Türkiye'de TOGG'un çok önemli adımları oldu. TOGG, tüm satış modelini internetten yürüteceğini açıkladı. Yani biz internet sitesi veya mobil uygulama üzerinden otomobil satın alacağız." diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye'de TOGG ile başlayan internetten satış uygulamasının yaygınlaşması bekleniyor. Taylan Özgür Dil, "Türkiye'de üç firma internetten satışa başladı" ifadelerini kullandı.

  Otomotiv sektörü dijitalleşiyor

  "BAYİLER SATIŞ DEĞİL, BİLGİLENDİRME MERKEZİ OLACAK"

  Peki, internetten otomobil satışı bayileri nasıl etkileyecek? Taylan Özgür Dil, "Bayilik sistemi devam edecek, bayiler kapanmayacak. Ancak bayiler test sürüşü, teslimat noktası, satış sonrası farklı mobilite hizmetleri, satış sonrası servis hizmetlerine dönüşecek" yanıtını verdi.

  Otomotivde internetten satışın yaygınlaşmasıyla bayilerin birer acente haline gelmesi bekleniyor. Taylan Özgür Dil, "Artık bayilik sistemi olmayacak, acenteler olacak. Kullanıcılar, farklı hizmet ve servisler satın almak için acentayı kullanabilecek" dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow