21 yıllık iktidar partiyi yıprattı mı? AK Parti kurucularından Arslan CNN TÜRK'te anlattı

21 yıllık iktidar partiyi yıprattı mı? AK Parti kurucularından Arslan CNN TÜRK'te anlattı

Adalet ve Kalkınma Partisi, 21'nci kuruluş yıl dönümünü kutluyor. AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan önemli isimlerden Ankara Milletvekili Mücahit Arslan, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"AK PARTİ TÜRKİYE'Yİ BAMBAŞKA BİR YERE TAŞIDI"

"AK Parti, Türkiye'yi bambaşka bir yere taşıdı. Hem demokratik, hem birey hak ve özgürlükleri anlamında, hem de uluslararası ilişkiler ve maddi anlamda. Aynı zamanda muhalefete de siyasi parti olmayı öğretti. Böyle bir partiyiz." AK Parti'nin 21 yıllık serüvenini böyle özetledi. AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan önemli isimlerden Ankara Milletvekili Mücahit Arslan, dünden bugüne AK Parti'yi CNN TÜRK'e değerlendirdi.

AK PARTİ TABANI DEĞİŞTİ Mİ?

Mücahit Arslan, "Partinin tabanına bakınca 21 yıl öncesine göre değişiklik görüyor musunuz?" sorusuna "Tabii ki değişti. Türkiye değişti. Bir çok açıdan insanların düşünce yapısı, beklentileri değişti. Yaşlandılar, yeni gençler geldi" yanıtını verdi. Partinin gençlere hitap edebilme konusunda ise bir sorunları olduğunu düşünmediğini dile getirdi. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"DEMOKRASİ,LİYAKAT YARA ALDI" İDDİASI

Ve muhalefetin ''yeni sistem ile tek elden yönetime geçildiği, demokrasi-adalet liyakatin yara aldığı" iddiası... Arslan, ''Daha önceki sistemde de partimiz nasıl yönetiliyorsa bugün de öyle yönetiliyor'' dedi ve ekledi:

O konuda bir algı operasyonu daha çok söz konusu. Bir politika uygulamaya çalışıyor. Uyguladığı politikalara uyan kişilerle ister istemez yol yürümeye çalışıyor. Şimdi diyeceksiniz ki 'Partiden kurulduğu günden beri belirli arkadaşlar ayrıldı.' Bu siyasi hareketin doğasında olan bir şey. Bu partinin içindeki liyakatte düşme olduğu anlamına gelmez.

KÜSKÜN SEÇMEN İLE NASIL BARIŞILIR?

2023 seçimlerine giderken AK Parti'ye kırgın olduğu yorumları yapılan seçmenler için yeni ne söylenecek? Arslan, "Her seçimin doğası doğası gereği o gün partinin politikaları ile bazı insanların küskünlüğü söz konusu olabilir. Siz herhangi bir bölge ile yapmanız gereken hizmetleri yaptığınız zaman, sağlarken de ocu, şucu, bucu diye bakmadığınız ve hizmet götürdüğünüz zaman bunun karşılığını alırsınız. Kürt seçmen ile ilgili bir farklılık var. Onun da bu ülkeye ait olduğunu hissettirmek lazım.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı