hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'den liste hamlesi: Gözler DSP ve Yeniden Refah Partisi'ne çevrildi

  KAYNAKCNN TÜRK

  Bu hafta sonu tüm partiler için kritik. Çünkü YSK'ya milletvekili listelerini sunmak için son tarih pazar günü saat 17:00. Öncesinde başdöndüren bir liste trafiği var. Yeni görüşmeler, sürpriz buluşmalar. Başkentte neler oluyor? CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova son kulis bilgileri paylaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın paylaştığı o bilgiler:

  AK PARTİ'NİN ÇAĞRISINA DSP NE DİYECEK?

  Millet İttifakı cephesinde tek liste üzerinde yoğunlaşılması önemli. Stratejik yeni adımlar söz konusu olabilir. Bugün DSP'ye gidildi, "Birlikte yol yürüyelim teklifi" götürüldü. AK Parti listelerinden DSP'nin seçime girmesi söz konusu.

  AK Partiden liste hamlesi: Gözler DSP ve Yeniden Refah Partisine çevrildi

  Önder Aksakal ile görüşme sonrası konuştum. "Kontenjan konuşmadık" dedi. DSP'nin milli değerlere bağlı bir parti olarak parlamentoda bulunmasına vurgu yapıldı. Listelerin verilmesine iki gün kaldı. Parlamentoda temsil edilmemiz için bir sonuç yaratmamız lazım. Millet İttifakı'ndan ne talep ne teklif gelmedi. Kılıçdaroğlu görüşmemizde desteğinizi bekliyorum bile demedi. Bugün AK Partiye yanıtlarını ve taleplerini iletecek DSP. Beklentileri için Aksakal "Diğer partilerle olan konumdan farklı olmaz" ifadesini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HÜDA PAR, AK Parti listelerinden giriyor. Şu an liste ittifakı kesinleşen tek parti. Onlarla seçilecek yerden üç kontenjan üzerinden konuşulduğu yansıdı kulislere.

  YENİDEN REFAH'LA 13-14 İL ÜZERİNDEN LİSTE GÖRÜŞMESİ

  Yeniden Refah Partisi ile görüşmeler sürüyor. Kulislere 13-14 il üzerinden konuşulduğu yansıdı. Yani buralardan Yeniden Refah Partisi'nin AK Parti listelerinden girmesi söz konusu olabilir.
  Ama henüz nihai karar verilmedi. Bugün yapılacak değerlendirmelern önemli yarına kadar bazı gelişmeler yaşanabilir.

  BBP ile de eş zamanlı yürüyen süreçte liste ittifakı eğer Yeniden Refah Partisi ile sağlanırsa BBP ile de olabilir deniyor.

  YILDIZ: MHP KESİN VE NETTİR

  MHP listesini sundu. Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız götürdü YSK'ya. Orada da "MHP'nin kurumsal kimliği her türlü matematik formülünün üzerindedir" dedi.

  AK Partiden liste hamlesi: Gözler DSP ve Yeniden Refah Partisine çevrildi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Feti Yıldız ile sonrasında konuştum ortak liste süreci devam ediyor söylemlerini sordum. Aynen şunu söyledi: "Genel başkanın açıklamaları üzerine yorum yapılamaz, MHP kesin ve nettir. Adayımız kesin kararımız net dedik şimdi de listemiz nettir" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow