hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Babacan: Hayal mi görüyorsunuz?

  CHP listelerinden meclise giren partilerden biri olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP listelerinde yer almaları üzerinden yapılan eleştirilere yanıt verdi. "CHP’nin tek başına seçime girip kazanması mümkün mü? Bunu söyleyenler hayal mi görüyor?" diye sordu. Babacan'ın gündeminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ arasındaki protokol de vardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP listelerinden seçime girip mecliste yer alan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan liste eleştirilerine sert yanıt geldi.

  Özelikle CHP listelerinde kendilerine yer verildiği için CHP’den yapılan eleştirilere “Hayal mi görüyorsunuz?” diye sordu ve “Ben onlara soruyorum sesi çok çıkanlara CHP kendi başına bir seçime girip kazanması mümkün mü? Ya siz hayal mi görüyorsunuz? Bu ülke öyle bir ülke mi?” sözlerini ekledi.

  Babacan, kendilerini eleştirenlere yerel seçimleri işaret ederek “Birlikteliklerle bu iş olur. Desinler ki İstanbul’da Ankara’da kendi adayımız desinler de kazansınlar görelim. Her parti kendi adayını çıkaracak” ifadelerini kullandı.

  Katıldığı bir televizyon programında konuşan Babacan’ın gündeminde 2. tur öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın yaptığı gizli protokol de vardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Babacan'ın o sözlerine tepki gösterdi.

  Özdağ, "Hem CHP seçmeninin oyu ile meclise gireceksin hem CHP’yi küçümseyeceksin. Üstüne üstlük seçimi kazansaydı, ‘CHP-Zafer Partisi protokolüne uymazdı’ diyerek Kılıçdaroğlu’nu zan altında bırakacaksın. Takdiri CHP’ne oy veren değerli vatansever seçmenlerin takdirine bırakıyorum" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow