hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP lideri Özgür Özel'den "Baba evine dönün" çağrısı

  Özgür Özel, CHP Genel Başkanı seçilmesinin ardından ilk kez partisinin grup toplantısında konuştu. Kurultay sürecine değindi. "Demokratik bir yarış oldu" dedi. Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti. İlk kez kurulan gölge kabinenin nasıl çalışacağını anlattı. Konuşmasının sonundaki 'baba ocağı' çıkışı ise dikkat çekti. Detayları CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Melike Görür, CHP grup toplantısına ilişkin şunları kaydetti:

  Özgür Özel'in kürsüye çıkmasının ardından verdiği ilk mesaj 'Gençler inandı diye parti gençleşti' oldu. Kılıçdaroğlu'na da teşekkür etti. 'Emekleri unutulmaz, ona vefamızı her fırsatta göstereceğiz' dedi. Özgür Özel'in 'baba ocağı' çıkışı ise dikkat çekti. Konuşmasının sonunda yaptı bu vurguyu ve 'Partiden ayrılanlara mı yönelik bu çağrısı?' yorumlarına neden oldu. Bir önceki parti meclisi yönetiminde de 100'üncü yıl affı getirilmesi yönünde bir tavsiye kararı alınmıştı. Özgür Özel de o affın MYK'da konuşulacağını söylemişti. Bir sonraki parti meclisi toplantısında da bu 100'üncü yıl affı kararının alınması bekleniyor. Özgür Özel de bu anlamda yaptı o çağrıyı. 'Baba evinin tapusu babamdan çok sevdiğim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tedir. Gelin baba evine güçlenelim. Hep beraber zenginleşelim. Hep birlikte bu güzel ülkeyi Atatürk'ün dediği yere çıkartalım. Baba evi sizleri bekliyor' dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP lideri Özgür Özelden Baba evine dönün çağrısı

  Aynı zamanda genel başkan olduğu 38'inci olağan kurultaya da değindi. 'Biz CHP'de bir kongre yaptık. Kongremizde yönetim kadroları değişti. Partimiz bundan sonra daha genç ekiple geçmiş tecrübelerden yararlanarak herkesi sahiplenecek bir büyük aile olduğunu farkında olarak yürüyüşe başladı' ifadelerini kullandı.

  Bugün Ankara kulislerinde İYİ Parti lideri Meral Akşener'i ittifak gündemiyle ziyaret edeceği gündemdeydi. Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, bunun doğru olmadığını söyledi. 'Akşener'le güzel bir telefon görüşmesi yaptık. Elbette bir araya geleceğiz ama zaman belli değil' diye konuştu.

  Özel ittifak gündemine dair ise 'CHP, ittifaklarda nasıl bir yol yöntem izleneceğini ya da izlenmeyeceğini konuşacak. Parti meclisinin alacağı karardan sonra görüşelim' dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow