Deprem anı konusunda bilinçli miyiz? - Korkutan Gerçek: Deprem 5

Video: Deprem anı konusunda bilinçli miyiz? - Korkutan Gerçek: Deprem 5
Büyük Marmara depreminin ardından toplumda deprem konusunda müthiş bir hassasiyet oluşmuş, neredeyse her evde deprem çantaları oluşturulmuştu. Acının ardından 19 yıl geçti. Peki o 19 yılda deprem çantalarımıza ne oldu? Deprem anında ne yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? CNN TÜRK muhabiri <a class="in-news-link" href="/cansu-karadan" target="_blank" title="Cansu Karadan haberleri">Cansu Karadan</a> ve kameraman <a class="in-news-link" href="/serdar-cetin" target="_blank" title="Serdar Çetin haberleri">Serdar Çetin</a>, hazırladıkları <a class="in-news-link" href="/korkutan-gercek-deprem" target="_blank" title="Korkutan Gerçek: Deprem haberleri">Korkutan Gerçek: Deprem</a> haber dizisinin 5. bölümünde afet yönetim bürosu sorumlusu <a class="in-news-link" href="/hakan-ozdemir" target="_blank" title="Hakan Özdemir haberleri">Hakan Özdemir</a>'le konuştu ve bu sorulara cevap aradı.

Büyük Marmara depreminin ardından toplumda deprem konusunda müthiş bir hassasiyet oluşmuş, neredeyse her evde deprem çantaları oluşturulmuştu. Acının ardından 19 yıl geçti. Peki o 19 yılda deprem çantalarımıza ne oldu? Deprem anında ne yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? CNN TÜRK muhabiri Cansu Karadan ve kameraman Serdar Çetin, hazırladıkları Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin 5. bölümünde afet yönetim bürosu sorumlusu Hakan Özdemir'le konuştu ve bu sorulara cevap aradı.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Deprem gerçeği ve beton tabutlar" adlı birinci bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Kamu binaları, okullar depreme hazır mı?" adlı ikinci bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Avcılar'da 19 yılda ne yapıldı?" adlı üçüncü bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Kentsel dönüşümün neresindeyiz?" adlı dördüncü bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Afet durumunda kimin görevi ne?" adlı altıncı bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS