Kentsel dönüşümün neresindeyiz? - Korkutan Gerçek: Deprem 4

Video: Kentsel dönüşümün neresindeyiz? - Korkutan Gerçek: Deprem 4
Deprem olduğu anda yapılacaklar önemli. Ama daha önemlisi kuşkusuz daha deprem yaşanmadan yapılması gerekenler. Çünkü malum deprem öldürmez, binalar öldürür. Bunun için tam 6 yıl önce <a class="in-news-link" href="/kentsel-donusum" target="_blank" title="kentsel dönüşüm haberleri">kentsel dönüşüm</a> startı verildi. 6 yılda binlerce konut yenilendi. Ancak kimi yerlerde ise dönüşüm yılan hikayesine döndü. CNN TÜRK muhabiri <a class="in-news-link" href="/cansu-karadan" target="_blank" title="Cansu Karadan haberleri">Cansu Karadan</a> ve kameraman <a class="in-news-link" href="/serdar-cetin" target="_blank" title="Serdar Çetin haberleri">Serdar Çetin</a>, <a class="in-news-link" href="/korkutan-gercek-deprem" target="_blank" title="Korkutan Gerçek: Deprem haberleri">Korkutan Gerçek: Deprem</a> haber dizisinin 4. bölümünde <a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a> Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Kadıköy Belediyesi Beton Zemin Laboratuvarı Sorumlusu <a class="in-news-link" href="/menekse-perdi" target="_blank" title="Menekşe Perdi haberleri">Menekşe Perdi</a>'yle konuştu.

Deprem olduğu anda yapılacaklar önemli. Ama daha önemlisi kuşkusuz daha deprem yaşanmadan yapılması gerekenler. Çünkü malum deprem öldürmez, binalar öldürür. Bunun için tam 6 yıl önce kentsel dönüşüm startı verildi. 6 yılda binlerce konut yenilendi. Ancak kimi yerlerde ise dönüşüm yılan hikayesine döndü. CNN TÜRK muhabiri Cansu Karadan ve kameraman Serdar Çetin, Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin 4. bölümünde İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Kadıköy Belediyesi Beton Zemin Laboratuvarı Sorumlusu Menekşe Perdi'yle konuştu.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Deprem gerçeği ve beton tabutlar" adlı birinci bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Kamu binaları, okullar depreme hazır mı?" adlı ikinci bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Avcılar'da 19 yılda ne yapıldı?" adlı üçüncü bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Deprem anı konusunda bilinçli miyiz?" adlı beşinci bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

Korkutan Gerçek: Deprem haber dizisinin "Afet durumunda kimin görevi ne?" adlı altıncı bölümünü izlemek için burayı tıklayın.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS