hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hulusi Akar, ABD'nin F-16 adımını değerlendirdi

  Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Türkiye'nin İsveç'e NATO onayı ve ABD'nin F-16 adımını değerlendirdi. "Güçlü Türkiye NATO için de lazım" diyen Akar, "Önümüzdeki günlerde sürecin olumlu sonuçlanacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi ile görüştü. O görüşmenin gündeminde Türkiye'nin İsveç'e NATO onayı ve ABD'nin F-16 adımı da vardı. Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin güçlü olmasının Türkiye'nin içinde bulunduğu ittifaklar için de çok önemli olduğunu vurguladı.

  Hulusi Akar, ABDnin F-16 adımını değerlendirdi

  Türkiye'nin İsveç'e NATO onayını da değerlendiren Akar, "Biz şimdi İsveç’in herhangi bir şekilde tehdit altında kaldığında savunmasına katkı sağlayacakken onların da terörle mücadelemize katkı sağlamasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

  Hulusi Akar, ABDnin F-16 adımını değerlendirdi

  Hulusi Akar, İran ve Pakistan arasında yaşanan gerginlikle ilgili de konuştu. "Sadece kendimiz için çalışmıyoruz, dost, müttefik ülkeler için de çalışıyoruz. İki dost ülkenin İran ve Pakistan'ın barış, huzur içinde ilişkilerini geliştirmesinden yanayız. Bunun için de ne lazımsa bunları yaptık, yapacağız" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow