hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul’da beklenen kar yağdı

  İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı. Kentin yüksek kesimleri beyaza büründü. Çatalca’da yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar yolda kaldı. Bir otomobil kayganlaşan zeminde yoldan çıkıp yan yattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul’da kar yağışı etkili oldu. Kentin yüksek kesimleri beyaza büründü. Bir araçta yoldan çıkıp yan yattı. Diğer sürücüler yaralıları kurtardı.

  Günlerdir beklenen kar yağışı sonunda İstanbul’a ulaştı. Dün gece saatlerinde Üsküdar ve Kadıköy’de dolu etkili oldu. Kartal Aydos tepesi ve çevresinde ise lapa lapa kar yağışı vardı. İstanbul yakasında da kar yağışı başladı. Kentin yüksek kesimleri beyaza büründü.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısını dikkate almayanlar ise yolda kaldı. Çatalca’da yoğun kar yağışıyla Gümüşpınar Mahallesi'ne giden yol kapandı. Kar lastiği bulunmayan araçlar yolda kaldı, trafik oluştu. Kontrolden çıkan bir araç ise devrilip yan yattı. Araçtaki yaralılar çevredekilerin yardımıyla çıkarıldı.

  Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kocaeli geçişinde kar yağışı etkili oldu. Şiddetli tipi görüş mesafesi düşürdü, sürücüler zor anlar yaşadı. Yetkililer, sürücüleri yağış ve buzlanmaya karşı uyardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir uyarıda İBB ve AKOM'dan geldi. Vatandaşların oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow