hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu Özdağ ile görüşüyor!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve beraberindeki heyet Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ediyor. Görüşme 11.45'te başladı. Peki ayrıntılar ne? Bu görüşmenin nedeni ne? Detayları CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür detayları şu ifadelerle aktardı;

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ saatler 11.45’i gösterdiğinde CHP Genel Merkezi'ne geldi. Özdağ, CHP Sözcüsü Faik Öztrak karşıladı. Girişte Özdağ ziyaretinin sebebini de sorduk. Seçimlerden sonra iadeyi ziyaret cevabını verdi.

  Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla bir görüşme yapıyor. Bilindiği üzere seçimlerin Cumhurbaşkanı seçimini ikinci tura kalmasının ardından Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasında temaslar olmuştu.

  Kılıçdaroğlu, Özdağ'ı parti genel merkezinde birçok kez ziyaret etmişti. O görüşmelerin ardından Özdağ'la Kılıçdaroğlu da bir protokol imzalamıştı. Protokolün yanı sıra da Özdağ eğer iktidara gelmeleri halinde İçişleri Bakanlığı verileceği de konuşuluyordu.

  Son olarak da ikinci tur öncesi Özdağ Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanlığı seçiminde destekleyeceğini açıklamıştı. Seçimin ardından da iki isim bir daha bir araya gelmemişlerdi ta ki bugüne kadar Ümit Özdağ iadeyi ziyaret yapmak için CHP Genel Merkezi'ne geldi. Çünkü Ümit Özdağ o görüşmeler sırasında CHP'ye hiç gelmemişti. Daha önce ilk olarak Ahlatlıbel’de görüşmüşlerdi. Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Merkezi'ne gitmişti ancak Ümit Özdağ CHP Genel Merkezi'ne hiç gelmemişti. Bu ziyaretin de bu kapsamda yapıldığı belirtiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şu dakikalarda iki isim bir arada bir görüşme gerçekleştiriyorlar. O görüşmenin ardından merak edilen kameraların karşısına geçip geçmeyecekleri. O görüşmenin ardından da Kılıçdaroğlu saatler 13'ü gösterdiğinde Merkez Yönetim Kurulu toplantısına girecek ve MYK toplantısının ardından da CHP sözcüsü Faik Öztrak kameraların karşısına geçerek MYK'nın gündemini kamuoyuna aktaracak. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow