hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meteoroloji Notları: Hava nasıl olacak?

  Yurdun büyük bir bölümünde sıcaklık mevsim normallerinin üstünde seyrediyor. Hafta sonu hava nasıl olacak? Detayları CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz, Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen ile aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen detayları şu ifadelerle aktardı;

  Bugün İstanbul’da hava 17-18 derece. Yarında 19’u zorlayacak. Çarşamba gününe kadar kar yok. Pazartesi günü Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de yağmur geliyor. Yağmur Marmara'da çok kuvvetli değil ama Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli bir yağmur geliyor. Pazartesi günü sıcaklık gene yüksek devam ediyor. Çarşamba günü ise normallere doğru dönmeye başlıyor. Sıcaklıklar yani düşmeye başlıyor.

  18-19 derece diyoruz. İstanbul’da neredeyse 8-9 derece ortalamanın üzerinde bir sıcaklık var. Bugün Samsun'da sıcaklık 22 derece yani neredeyse yazdan kalma bir gün gibi olacak. Bir tek Akdeniz sahillerinde fazla bir sıcaklık yok. Onun dışındaki şeyler hep ortalamaların üzerinde. Bugün bir de lodos var. Marmara'nın batısında ve Ege'de lodos kuvvetli. Anadolu yakasında değil ama Avrupa yakasında İstanbul'da lodos etkili olacak. Dolayısıyla deniz ulaşımında problem olabilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow