hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  S. Arabistan Türkiye’yi elektronik vizeye dahil etti

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Suudi Arabistan, Türkiye’yi elektronik vize uygulaması kapsamına aldı. Artık hac ve umre için kutsal topraklara gidecek Türk vatandaşları 5 dakikadan daha az bir sürede vize alabilecek. Karar, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı'nın Ankara ziyaretinde duyuruldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her yıl Türkiye'den binlerce hacı adayı kutsal topraklara gidiyor. Bu yolculuk için Suudi Arabistan’dan alınan vize uygulamasına kolaylık getirildi. O karar, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı'nın Ankara ziyaretinde duyuruldu.

  Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı’nın Ankara’da ilk görüşmesi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’laydı. Erbaş o görüşme sonrası iki ülke arasında pilot olarak uygulanan Mekke Yolu projesinin kapsamının genişletildiğini duyurdu.

  S. Arabistan Türkiye’yi elektronik vizeye dahil etti

  Kutsal topraklara gidecekler için bir iyi haber de havayolu ulaşımından geldi. Artık Ankara-Cidde-Medine arası direkt uçuşlar aralık ayında başlayacak. 'Suud Havayolları, seferlerin kapasitesini yüzde 380 oranında artıracak' diyen konuk Bakan, Gaziantep'ten de Medine'ye direkt seferlerin başlayacağını belirtti.

  Konuk Bakan bu başlıkları da Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu ile görüştü. Görüşme sonrası iki bakan Türkiye’nin yerli otomobili Togg'la seyahat etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow