Son dakika! Gül çıkışı sonrası Cumhurbaşkanlığı hesapları! Akşener ne yapacak | Video

Video: Son dakika! Gül çıkışı sonrası Cumhurbaşkanlığı hesapları! Akşener ne yapacak | Video

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Abdullah Gül'den neden korkuyorlar?' sözleri sonrası gözler İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çevrilmişti. Meral Akşener bundan sonra ne yapacak? A'dan Z'ye programına katılan gazeteci Saygı Öztürk, CNN TÜRK canlı yayınında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu:

Daha önce de Meral Akşener Cumhurbaşkanı adayı olmuştu. Yeniden aday olabilir. Ama partisinden daha düşük oy aldığı da bilinen bir durum. Yani Meral Hanım'ın o zamanki hesapları pek tutmadı. Öngörülen oy oranlarına yaklaşamadı. Orada bütün hedef seçimin ikinci tura kalmasını sağlamaktı. Eğer ikinci tura kalsaydı seçimde belki de millet ittifakının adayı seçimi kazanabilirdi.

Meral Hanım neden Cumhurbaşkanı adayı olmasın. Millet ittifakının bir üyesi. Partisinin genel başkanı. Yakın zamanda CHP ile sorunlu bir hali yok. Başından beri de CHP'nin istediği güçlendirilmiş parlamenter sistemden yana. Böyle bir müc adelenin içinde yer aldığına göre Meral Hanım da millet ittifakının adayı olarak gösterilmesi de mümkün. CHP'lilerin de buna hemen karşı çıkma gibi durumları olamayabilir.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılma tarihi 2023. Şu anda adayımız falancadır diye de kimsenin ortaya çıkacağını da zannetmiyorum. Siyasi partiler bu konuda bir araya gelip bir değerlendirme de gündemde yok. Biz gazeteciler konuşuyoruz ama siyasi partiler bunu konuşmuyor.

Şu andaki senaryolar pek gerçekçi değil. Tek gerçek olan şudur: Cumhur ittifakının cumhurbaşkanı adayı kesin. O isim de Recep Tayyip Erdoğan. Ama diğer partilerin bu konuyla ilgili tavırları nedir? Bunların belirsizliği devam ediyor. Ortada bir seçim gündemi olmadığı için bu konular da tartışılmıyor.

Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adayı, Meral Akşener'in adaylığı seçimden yaklaşık 45 gün önce belli olmuştu. Muharrem İnce'nin bugünkü haliyle, bu şekilde adım atmaya devam ederse partide kalma olasılığı da azalıyor. İnce'nin kendisine göre bir takım stratejileri var. Muharrem İnce mağdurları oynuyor, şantaj yapıyor yorumları da yapılıyor. İnce ile kendisi ile görüştüğümüzde bir partinin genel başkanının Cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini söylemişti. CHP'de bazı grupların birbirlerine güvensizliği de söz konusu. Bu da sağlıklı adımların atmasına engel olabiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS